Kampaņā «Rīga – pasaules skriešanas galvaspilsēta» cer uz maratontūristu skaita rekordu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ar nozīmīgākajos Rīgas tūrisma tirgos izvērstu kampaņu un saukli "Rīga – pasaules skriešanas galvaspilsēta" iecerēts Latvijas galvaspilsētai 2023. gadā piesaistīt rekordlielu maratontūristu skaitu, ceturtdien informēja "Rimi" Rīgas maratona organizatori. 

Jau septembrī Baltijas lielākā tautas sporta notikuma organizatori sāk Eiropas klasisko skriešanas pasākumu tūri, lai uz Rīgas maratonu 2023. gada maijā un pirmo pasaules čempionātu skriešanā oktobrī atvilinātu vismaz 30 000 maratontūristu.

"Tieši tāpat kā "Rimi" Rīgas maratonā maijā, arī pirmajā pasaules skriešanas čempionātā, kas 2023. gada oktobrī Rīgā kronēs pasaules čempionus pusmaratona, piecu kilometru un jūdzes distancēs, kopā ar pasaules elites skrējējiem izskrieties varēs ikviens skriešanas mīļotājs," paskaidroja "Rimi" Rīgas maratona un pasaules čempionāta skriešanā Rīgā organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords. "Reģistrāciju pasaules čempionāta distancēm uzsāksim jau pēc divām nedēļām, un domāju, ka unikālo iespēju tikt pie veselām trim pasaules čempionāta medaļām izmantot centīsies skriešanas fani gan no Latvijas, gan visas pasaules."

Starptautisko informēšanas kampaņu organizatori sāk gadu pirms pasākuma, jo vēlas, lai 2023. gadā Rīgas kā pasaules skriešanas galvaspilsētas vārds izskan tālu un galvaspilsētas ielas piepildītu skrējēji.

Kampaņas "Rīga – pasaules skriešanas galvaspilsēta" pirmais pieturas punkts septembra vidū ir Kopenhāgenas pusmaratons, kas ar 25 000 skrējēju ir ne tikai Ziemeļeiropas, bet arī viens no pasaulē populārākajiem skriešanas notikumiem. Vēl pēc nedēļas no 22. līdz 25. septembrim Rīga sevi pieteiks Berlīnē, kur notiks viens no pasaules nozīmīgākajiem maratoniem ar teju 40 tūkstošiem dalībnieku.

Kopenhāgenā un Berlīnē tautastērpos tērpti organizatori Rīgu prezentēs ar milzu burtiem "RIGA 23", kuru miniversijas iemūžinātas simboliskā foto Brīvības ielā Rīgā pirms došanās ceļā.

2022. gada rudenī un 2023. gada pavasarī un vasarā turpināsies "Rīgas – pasaules skriešanas galvaspilsētas" popularizēšanas kampaņa un paredzēta arī organizatoru dalība nozīmīgos skriešanas notikumos.

Rīgas maratons 2023. gadā notiks 6. un 7. maijā. Maratonam, pusmaratonam, 10 km un 5 km, kā arī jūdzes skrējienam reģistrācija jau ir atklāta pasākuma oficiālajā mājaslapā. Reģistrācija maratona Bērnu dienas mazajām distancēm, kā arī tradicionālajam Latvijas Skolu kausam, kurā skolēniem būs iespēja pieteikties par simbolisku dalības maksu, tiks atklāta 2023. gada sākumā.

Savukārt reģistrāciju pasaules čempionāta skriešanā distancēm – pusmaratonam, 5 kilometriem un jūdzei - atklās 30. septembrī jeb tieši gadu pirms notikuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti