Kamaniņu braucējiem treniņi palīdz saprasties ar Soču trasi

Soču trasē aizvadītajā treniņnometnē Latvijas kamaniņbraucēji saprata, ko un kā darīt olimpisko spēļu sacensībās, par izlases galvenā trenera Pētera Cīmaņa atziņām informēja Latvijas kamaniņu sporta federācija. Nākamreiz Soču trasē Latvijas sportisti varēs braukt tikai olimpisko spēļu priekšvakarā.

Kamaniņu braucēji treniņnometnē līdz ceturtdienai izmēģināja visu savu inventāru, un sportisti guva zināmu skaidrību par to, kas Sočos der, un kas nepieciešams, braucot olimpiskajā trasē, paskaidroja Cīmanis. Viņš uzsvēra, ka salīdzināt rezultātus ar citu valstu dalībniekiem būtu grūti un negodīgi, jo visas komandas treniņu sesijās bija sadalītas grupās.

"Katra grupa brauca savā laikā un tas nozīmē, ka katrai grupai bija sava ledus kvalitāte," teica Cīmanis. "Mēs bijām vienā grupā ar austriešiem un kanādiešiem. Ja salīdzinām ar šīm komandām, tad mēs turpat vien līdzās esam. Visu izšķirs sacensības," piebilda treneris.

Latvijas izlasē Cīmanis atzinīgi novērtēja Artūru Dārznieku, kurš ļoti cenšas progresēt. Treneris uzteica arī brāļu Jura un Andra Šicu divnieku, kas ir teicamā formā salīdzinājumā ar austriešiem. Savā līmenī braukušas arī Latvijas meitenes.

Kamaniņu braucēji pēc olimpiskās treniņnedēļas dodas uz Lillehammeri, kur nākamajā nedēļas nogalē sāksies Pasaules kausa izcīņas pirmais posms. Soču ziemas olimpiskās spēles sāksies pēc nepilniem trim mēnešiem 7.februārī.

Olimpisko spēļu kvalifikācijas nosacījumi paredz iespēju Sočos startēt pa trim vīriešiem un sievietēm, kā arī divām divnieku ekipāžām. Tiesības sacensties olimpiskajās spēlēs nopelnīs vīrieši, kas gada beigās pasaules rangā būs 37 labāko vidū. Sievietēm jāiekļūst rangā 27 visaugstāk ierindoto braucēju skaitā, bet divnieku ekipāžām jātiek 17 spēcīgāko vidū.

Par olimpiskajām medaļām Soču trasē februārī cīnīsies 38 vīrieši, 28 sievietes un 18 divnieku ekipāžas. Astoņas komandas dalībai pirmajā olimpiskā kamaniņu stafetē noteiks pēc vietas Nāciju rangā 31.decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti