Jauniešu sporta treneri cer uz ierobežojumu efektivitāti, drīzu atgriešanos ierastā ritmā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No sestdienas, 17. oktobra, jauniešu komandu treniņiem būs jānotiek individuāli, attālināti vai ārtelpās. Līdz ar to treneriem jābūt radošiem un jādomā, kā noturēt sportistu motivāciju, strādājot fiziskās sagatavotības uzlabošanai. Latvijas Radio uzrunātie komandu sporta treneri pastāstīja, ka pēc līdzīgas pieredzes pavasarī jaunieši biežāk guvuši traumas. Tāpēc treneri cer, ka valdības noteiktie ierobežojumi palīdzēs samazināt vīrusa izplatību un pēc trīs nedēļām darbs varēs atgriezties normālā režīmā. 

Noteikto ierobežojumu dēļ grupu un komandu treniņi iekštelpās līdz 6. novembrim ir aizliegti. Izņēmums ir tikai pieaugušajiem nacionālās izlases dalībniekiem un augstāko līgu pieaugušo komandām sporta spēlēs. 

Jaunatnes komandu treneri gatavojas darbam ierobežojumu apstākļos
00:00 / 03:40
Lejuplādēt

Kamēr sporta zālēs grupu treniņi tiek atcelti, komandu sportu treneriem jāmeklē risinājumi. Talsu Sporta skolas florbola treneris Mārtiņš Maķevics, kurš trenē bērnus un jauniešus, pastāstīja, ka līdzīga pieredze jau bija martā. Šobrīd nodarbības notiek attālināti, kā arī sportisti var brīvajā laikā individuāli trenēties stadionā.

"Mēs sūtām video, sūtām programmas, varam trenēt kaut kādus elementus," teica Maķevics. "Esam ārā iznesuši platformu, kur var metienus izdarīt pa vārtiem. Tas ir īstermiņā. Varam fiziskās īpašības attīstīt, bet, kas ir saistīts ar komandas sadarbību, ar spēli, to nav iespējams attīstīt."

Arī pavasarī sportisti trenējās līdzīgi. Tomēr tam bija sekas, atzina treneris.

"Kā lai pasaka solīdi... Es tik „sliktus” bērnus nebiju redzējis savā trenera karjerā," pastāstīja Maķevics. "Tas rezultējās ar traumām, tādām, kas tajā vecumā nav raksturīgas. Tie, kam bija tendence uz aptaukošanos, tie bija vēl lielāki. Bija arī psiholoģiskas problēmas."

Lai arī ir lietas, kas trenerim noteiktajos ierobežojumos šķiet muļķīgas, viņš saprot, ka Covid-19 izraisītās krīzes laikā valdībai lēmumi jāpieņem strauji. Un nav iespējams izvērtēt, vai ierobežojumi ir samērīgi pilnīgi visiem.

Savukārt basketbola skolas "Rīga" treneris Raivo Otersons cer, ka ar jaunajiem ierobežojumiem izdosies mazināt vīrusa izplatību, lai pēc tam varētu strādāt normālā režīmā. Par to, kā turpmāk organizēt individuālos treniņus, viņš vēl domā.

"Vai tas ir viens treneris ar vienu audzēkni, vai pie katra groza viens ar audzēkni... Ir daudzi „vai”," arvien saglabājušās neskaidrības iezīmēja Otersons. "Arī tas, kā, ejot ārā, puikas varēs pārģērbties vai mantas nolikt. Būs grūtāk no bērna viedokļa to darīt bez kompānijas, bez sabiedrības. Jācer, ka tajās trīs nedēļās nokritīs [saslimstības rādītāji] un atkal varēs lēnā gaitā [trenēties]. Atkal droši vien būs citādākā formā, kaut ko varēs, kaut ko nevarēs. Bet vismaz bērnu plūsma būs tāda kā septembrī."

Visvienkāršāk šādā režīmā esot strādāt individuālajai fiziskajai sagatavotībai – trenēties ar bumbu, vingrot, skriet vai braukt ar riteni. Treneris atzīst, ka šajā laikā komandu sports vēl vairāk ir atkarīgs no katra spēlētāja motivācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti