Jātnieks Vārna Tallinā uzvar Pasaules kausa posma «Grand Prix» maršrutā

Andis Vārna nedēļas nogalē Tallinā ar ķēvi KS Coradina uzvarēja Pasaules kausa posma galvenajā "Grand Prix" maršrutā, informēja Latvijas Jātnieku federācijā. Vēl vienu uzvaru Latvijai guva Laura Penele ar zirgu Dundas V.D.M. līdz 25 gadus vecu jātnieku grupā.

"Grand Prix" maršrutā ar 140 līdz 160 cm augstiem šķēršļiem, kur sportisti cīnījās par punktiem Pasaules kausa kopvērtējumā, startēja 26 pāri, bet saīsinātajai pārlēkšanas distancei kvalificējās tikai četri. Pārlēkšanā ātrākais bija  Vārna, par 0,21 sekundi pārspējot šīgada Rīgas Pasaules kausa posma uzvarētāju lietuvieti Zigmantu Šarku ar zirgu Aster, kurš palika otrais. Trešo vietu ieguva Krievijas pārstāve Marija Bibikova.

Savukārt jātniekiem līdz 25 gadu vecumam finālā ar 135 cm augstiem šķēršļiem labākā bija Penele ar Dundas V.D.M., turpretim 4.vietu ar zirgu Korida izcīnīja Mārtiņš Pilders. Penelei ar Dundas V.D.M. arī 4.vieta sacensību pirmajā un 8.pozīcija otrajā dienā.

Pirmajā dienā jaunzirgu konkurencē Ģirts Bricis ar Berlini ierindojās 8.pozīcijā, bet nākamajā dienā jaunzirgu ieskaitē 3.vietu izcīnīja Krista Kliesmete ar Camerlane. Juniore Sabīne Siliņa U-25 ieskaitē otrajā turnīra dienā ieņēma 5.pozīciju ar zirgu Kalgari.

Latviju Tallinā pārstāvēja divpadsmit jātnieki, bet "Grand Prix" izcīņā piedalījās tikai Vārna. Nākamais Pasaules kausa posms risināsies šonedēļ Šauļos.