Jātnieks Vārna Pasaules kausa posmā Kleistos «Grand Prix» maršrutā piektais, Neretnieks nestartē

Kleistos notiekošajā Pasaules kausa izcīņas Centrāleiropas zonas posmā jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā svētdien Latvijas pārstāvis Andis Vārna ar zirgu KS Coradina ierindojās piektajā vietā. Iepriekšējo trīs gadu “Grand Prix” maršruta uzvarētājs Kristaps Neretnieks šoreiz šajā maršrutā nestartēja, liecina organizatoru informācija.

Par sacensību uzvarētāju kļuva lietuvietis Zigmants Šarka ar zirgu Aster. Otro vietu ieguva Daniels Gutkauskis ar zirgu Tom Riddle S, trešā vieta Monikai Valuntaitei ar Celic, ceturtajā vietā igaunis Reins Pills ar A Brok.

"Grand Prix" uzvarētājs Šarka pēc sacensībās izteicās: “Pasaules kausa Rīgas posmā startēju kopš pirmā gada, kad tas notiek, izņemot trīs gadus, kad strādāju Norvēģijā. Taču nekad neizdevās uzvarēt, tāpēc tagad ir ļoti liels prieks par panākumu. Vienmēr ir labi, ja ir labs zirgs, un to proti parādīt tā prasmes, bet ne vienmēr tas izdodas. Vajag arī veiksmi, un šodien man tā bija. Tādā šķēršļu augstumā – uz 160 cm pat nav jāpieļauj kļūda, pietiek ar mazu neprecizitāti, lai kaut kas neizdotos. Ar šo zirgu strādāju ceturto gadu, sākumā bija ļoti grūti, taču tagad viņš kļuvis par īstu cīnītāju. Bija labi laika apstākļi, laba sacensību organizācija, un visi cilvēki, kas šeit strādā, palīdzēja mums, sportistiem, radīt svētkus.”

Apmierināts par sacensībām bija arī Vārna: “Saņemtas piecas apbalvojumu rozetes, arī zirgu īpašnieki ir apmierināti. No tuvākajām valstīm atbrauca spēcīgākie sportisti, un bija prieks ar viņiem sacensties. Galvenajā maršrutā zirgs KS Coradina startēja labi, tikai varbūt es pats mazliet pakļūdījos viņas vadībā, kā arī nedaudz patraucēja tobrīd salijušais laukuma pamats. Bet tas ir sports, tā notiek. Būtu labi, ja šāda ranga un organizācijas līmeņa sacensības Latvijā notiktu ne tikai reizi gadā...”

Intervijā Latvijas televīzijai iepriekšējo gadu "Grand Prix" maršruta uzvarētājs Neretnieks atzina, ka ir ļoti priecīgs par Šarkas uzvaru. “Viņš to bija pelnījis,” norādīja sportists, piebilstot, ka lietuviešu sportistam jau sirmi mati, un viņš palīdzējis arī pašam Neretniekam.

Uz lūgumu raksturot maršrutu, Neretnieks norādīja, ka tas bijis ļoti lecams un draudzīgs sportistiem. Bet, runājot par saviem tālākajiem plāniem, sportists atzina, ka tuvākās sacensības viņam gaidāmas augustā Polijā, un pēc tam vairāki starti Eiropā, īpaši Vācijā. Viņš arī pastāstīja, ka tagad daudzi jauni zirgi ir jāmāca un jāsagatavo lielākām sacensībām.

Šā gada “Grand Prix” maršrutā no Latvijas jātniekiem Dainis Ozols ar zirgu Cristal ierindojās 11. vietā, Ģirts Bricis ar Carlord palika 20. vietā, bet Maira Leja ar Corrwiko ieguva 22. vietu.

Vārna ar zirgu Conquesta svētdien uzvarēja maršrutā jaunzirgiem ar 125/130 centimetrus augstiem šķēršļiem ar handikapu. Arī trešā vieta šim sportistam bet ar zirgu Florentea, bet piektajā vietā ierindojās Bricis ar zirgu Berlini.

Vidējā apļa maršrutā ar 135 centimetrus augstiem šķēršļiem līderis bija Bricis ar zirgu Donau, savukārt ceturto vietu izcīnīja Sabīne Siliņa un Kalgari.

Latviešu sportistiem panākumi bija arī citās sacensību dienās. Pirmajā dienā, proti, piektdien pirmajā maršrutā ar šķēršļu augstumu 120/125 centimetri divās fāzēs, uzvarēja Vārna un viņa zirgs Florentea. Sestdien uzvara   piektā maršruta akumulācijas sacensībās ar džokeru pie šķēršļu augstuma 130 centimetri Bricim ar savu zirgu Caprie.