Jātnieks Neretnieks uzvar Pasaules kausa zonas finālsacensībās

Latvijas izlases konkūrists Kristaps Neretnieks svētdien Varšavā ar zirgu Caramsin izcīnīja uzvaru Centrāleiropas zonas finālsacensībās jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā un trešo gadu pēc kārtas kvalificējās lielajam Pasaules kausa finālam, kas aprīlī risināsies Lasvegasā, ASV, informēja Latvijas Jātnieku federācijā.

Trešajā fināla maršrutā pamatsacensībās bez soda punktiem finišēja astoņi no 40 duetiem, bet pārlekšanā nekļūdīgi bija četri. Neretnieks ar Caramsin startēja bez soda punktiem un pārlekšanā finišēja pēc 38,48 sekundēm. Otrajā vietā ierindojās Vācijas sportists Mihaels Kolcs ar zirgu FST Dipylon, pārlekšanā finišu sasniedzot pēc 38,73 sekundēm.

Neretnieks pamatmaršrutu raksturoja kā interesantu, ne pārāk augstiem šķēršliem, bet tehnisku. "Pārlekšanā startēja ļoti ātri un pieredzējuši jātnieki, trīs vācieši, trīs poļi viens Krievijas pārstāvis. Caramsin ir ļoti spēcīgs zirgs, bet noteikti nav pats ātrākais, lai mēs spētu uzvarēt un apskriet pārējos jātniekus, kuriem zirgi ir ātrāki no dabas, mums bija jābūt perfektiem - šoreiz viss sanāca ideāli," sacīja Neretnieks.

Kristaps Neretnieks par startu Centrāleiropas zonas finālsacensībās
00:00 / 00:47
Lejuplādēt

Neretnieks arī lepojās, ka Pasaules kausa finālā pirmoreiz startēs divi Latvijas jātnieki, jo uz ASV varēs doties arī Andis Vārna. No Centrāleiropas zonas uz lielo finālu tiks trīs sportisti.

Vārna ar zirgu KS Coradina iekrāja četrus soda punktus un Varšavā ieņēma 19.vietu, savukārt Ģirts Bricis ar Emilia Jolie JB sapelnīja 12 soda punktus un ierindojās 31.vietā.