Jātnieks Neretnieks iekļūst sešiniekā prestižās sacensībās Francijā

Latvijas izlases jātnieks Kristaps Neretnieks ar pārliecinošu sniegumu sāka vienas no prestižākajām Eiropas konkūra sacensībām Francijā, kur sestdien Parīzē, Elizejas laukos, izcīnīja 6.vietu lielā apļa maršrutā, informēja Latvijas Jātnieku federācijā.

Neretnieks ar Moon Ray 150 cm augstu šķēršļu ātruma maršrutu veica bez soda punktiem un pārliecinoši. Pasaules reitinga ieskaitē iekļautajā maršrutā, kur balvu fonds sasniedza 62 000 eiro, startēja 38 sportisti un bez soda punktiem finišēja 14 dueti.

Uzvarēja vācietis Fēlikss Hasmans ar zirgu Cayenne WZ. Hasmans ir viens no ātrākajiem jātniekiem Eiropā un tieši ātruma maršruti ir viņa specialitāte.

Neretniekam starts ar otru zirgu For Fan paredzēts sestdien vakarā Latvijas laika.

Dienu iepriekš Neretnieks ar For Fan debijas reizē izcīnīja 15.vietu pasaules reitinga maršrutā ar 150 cm augstiem šķēršļiem. Sacensības Parīzē pulcē 50 pasaules spēcīgākos jātniekus.

Neretnieks ir līdz šim veiksmīgākais Latvijas konkūra sportists, kurš guvis panākumus pasaules mērogā un vienīgais Latvijas jātnieks, kurš startējis trīs Pasaules kausa finālos. Neretnieks ir arī vienīgais Latvijas jātnieks, kurš spējis iekļūt pasaules spēcīgāko jātnieku reitinga septiņdesmitniekā. Neretnieks arī šogad kvalificējies Pasaules kausa finālam, kas notiks no 11. līdz 16.aprīllim Parīzē.