Islāmu pieņēmušās Kohas nākotni Olimpiskajā vienībā noteiks svarcēlājas mērķi sportā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV) iekļautos sportistus nevērtē pēc reliģiskās vai politiskās pārliecības, bet būtiska ir profesionāla attieksme un izvirzītie sportiskie mērķi, sarunā ar LSM.lv pirmdien teica LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis. Viņš paskaidroja, ka tieši tādi kritēriji tiks attiecināti arī uz titulēto svarcēlāju Rebeku Kohu, kura sociālajos medijos informēja par islāma ticības pieņemšanu.

LOV turpinās uzturēt dialogu ar Latvijas Svarcelšanas federāciju un Kohu par svarcēlājas mērķiem, lai noskaidrotu, vai nav mainījušās viņas prioritātes, teica Fogelis. Ja LOV noskaidros, ka Kohas prioritātes ir mainījušās ne par labu izcilībai sportā, jau

rudenī varētu lemt par viņas atbilstību Olimpiskās vienības kritērijiem. 

Fogelis atturējās stāstīt, vai LOV rīcībā ir informācija, kas raisītu šaubas par Kohas mērķtiecību sportisko mērķu sasniegšanai, vien uzsvēra, ka dialogs ir atvērts. Fogelis atgādināja, ka LOV uzdevums ir palīdzēt sportistiem, kuri izvirzījuši sev sportā augstākos mērķus. "Ir robeža - rādītāji, kas jāsasniedz," LOV atbilstības kritēriju būtību atgādināja Fogelis.

Koha svētdien sociālajos medijos paziņoja, ka pieņēmusi islāma ticību, jūtoties pārliecināta un laimīga par savu izvēli. Sportiste aicināja respektēt viņas izvēli un nepublicēt attēlus, kuros redzami viņas mati vai atsegtas ķermeņa daļas. Visas savas iepriekš publicētās fotogrāfijas 22 gadus vecā Koha izdzēsusi.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dear friends, followers and just everybody! I made a big decision in my life! And all I can tell is that I’m happy and thankful about it☺️I’m sure for myself that I did the right thing❤️ The only thing what I’m asking about is RESPECT and if you have nothing good to say you can leave and better remain silent!? Today is a special day for me, because I became a Muslim?? At 3:48pm I did the Shahada(which is a declaration of faith aka converting) and entered Islam?? from here I believe that the new and beautiful chapter of my life can begin ???? ‼️As I’m a muslim now I would like to ask you to not post and share any pictures of me (if you have ofc) anywhere for a public use where is seen my hair and/or body(arms, neck, legs).‼️ Thanks to those who supports me and stays with me no matter what! Alhamdulillah, wishing you all the best and God bless all of you❤️ #muslim #hijab #hijabigirl #converting

A post shared by Rebeka Koha (@rebeka_koha) on Jul 26, 2020 at 12:56pm PDT

Pavasarī Koha saderinājās ar 21 gadus veco Kataras diska metēju Moazu Mohamedu Ibrahimu, kurš 2016.gadā kļuva par U-20 pasaules čempionu vieglatlētikā. 

Kohas treneris Eduards Andruškevičs aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka islāma ticība sportistei netraucēs turpmākajā karjerā, taču raizējās par viņas veselību, jo sportistei ceļgalu dēļ ir grūti izturēt lielu slodzi.

Tāpat kā citos sporta veidos arī svarcelšanā sacensību kalendāru būtiski ietekmēja Covid-19 pandēmija, liekot pārcelt gan Tokijas olimpiskās spēles, gan Eiropas čempionātu. Ja olimpiskās spēles plānots aizvadīt 2021.gadā, tad vairākkārt pārceltajam Eiropas čempionātam Maskavā būtu jānotiek 2020.gada novembra sākumā. 

Pērn Koha pārliecinoši aizstāvēja Eiropas čempiones titulu, kā arī viņas rēķinā ir divas pasaules čempionāta bronzas medaļas 2017. un 2018.gadā. Koha vairākkārt ir nominēta Latvijas gada labākās sportistes balvai.

Svarcelšanā olimpiskās kvalifikācijas noslēguma termiņš ir pārcelts, taču

Kohu uzskatīja par teju drošu Tokijas ceļazīmes īpašnieci un vienu no Latvijas lielākajām cerībām cīņā par medaļu.

LOV pārziņā ir Latvijas labāko sportistu gatavošana olimpiskajām spēlēm un citiem nozīmīgākajiem starptautiskajiem startiem. LOV dalībnieki ir Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija. Koha ir iekļauta LOV A sastāvā, kas nodrošina labākos gatavošanās apstākļus un finansējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti