Ievieš radikālas izmaiņas modernās pieccīņas formātā Parīzes olimpiskajām spēlēm

Starptautiskās modernās pieccīņas federācijas (UIPM) izpildkomiteja oktobra beigās apstiprināja krasas izmaiņas formātā, kas ļaus 2024. gadā Parīzes olimpiskajās spēlēs uzvarētāju noteikt pusotrā stundā, pēc izslēgšanas sistēmas ieviešanas atsakoties no sacensību norises visas dienas garumā.

ĪSUMĀ:

  • Sacensības modernajā pieccīņā plāno satilpināt 90 minūtēs
  • Ar jauno formātu cer veicināt modernās pieccīņas popularitāti un atbilstību televīzijas vēlmēm
  • Starptautiskā Olimpiskā komiteja par jaunā formāta ieviešanu 2024.gada spēlēs vēl lems

Lai padarītu moderno pieccīņu kompaktāku, dinamiskāku un piemērotāku televīzijas prasībām, visas piecas disciplīnas iekļausies sacensību 90 minūtēs. Savukārt izslēgšanas sistēma ļaus saīsināt sacīkšu ilgumu un veicinās nepārtrauktu notikumu plūdumu.

Sacensības jāšanā, paukošanā, peldēšanā, kā arī apvienotajā skriešanas un šaušanas disciplīnā plānota kompakti vienuviet, kas, pēc UIPM ieceres, ļaus starp atsevišķām sacīkstēm ieturēt tikai 10 minūšu pauzi, turklāt samazinot izmaksas. Tas ļautu arī skatītājiem klātienē sekot visai notikumu gaitai, kas neieilgtu teju visas dienas garumā.

UIPM cer, ka jaunais sacensību formāts veicinās modernās pieccīņas popularitāti un atpazīstamību. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) par UIPM sagatavoto variantu lems 7. decembrī, kā arī izvērtēs iespēju olimpisko spēļu programmu papildināt ar jaukto stafeti. UIPM jau iepriekš konsultējās ar olimpisko televīzijas translāciju organizatoriem un SOK, bet pirms dokumentu iesniegšanas Starptautiskajā Olimpiskā komitejā vēl uzklausīs nacionālo federāciju viedokli.

Darba grupu jauna modernās pieccīņas formāta izveidošanā UIPM izveidoja 2019. gadā un 2020. gada septembrī aizvadīja testa sacensības Budapeštā un Kairā. UIPM vēsta, ka sportistu atsauksmes bija pozitīvas, tomēr izskanējuši arī iebildumi, ka pārmaiņas izraisīs modernās pieccīņas īpašā gara zudumu.

Modernās pieccīņas pozīcijas olimpisko spēļu programmā vēl pirms dažiem gadiem bija nestabilas, rīkotājiem vēloties piesaistīt vairāk sporta veidu, kas ir interesanta jaunatnes auditorijai, bet tajā pašā laikā nepalielinot dalībnieku skaitu. No olimpiskā statusa zaudēšanas modernā pieccīņa gan izvairījās, bet sacensību formāta pārskatīšana kļuva teju neizbēgama.

Kad 1912. gadā olimpiskajās spēlēs debitēja īpaši tām radītā modernā pieccīņa, sacensības sporta veidā ilga piecas dienas. Vienā dienā uzvarētāju noteikšanu satilpināja 1996. gadā Atlantas olimpiskajās spēlēs, bet 2012. gadā olimpiskajās sacensībās Londonā lāzeršaušana un skriešana tika sapludināta vienā disciplīnā. Tokijas olimpiskajās spēlēs UIPM plāno 2021. gadā visu sacensību norisi koncentrēt vienuviet pieccīņas stadionā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt