«Huracan/Livonia» uzvar Latvijas čempionātā regbijā-7

"Huracan/Livonia'' ar dramatisku uzvaru finālā 14:12 pār ''STATS serviss/Miesniekiem'' spēles pēdējās minūtēs sestdien nodrošināja pirmo vietu Latvijas čempionātā regbijā-7, informēja organizatori.

RFC ''Livonia'' komanda par Latvijas čempioni regbijā-7 kļuva otro gadu pēc kārtas, jo pērn uzvarētāju laurus plūca kluba komanda ar nosaukumu ''Autowelt/Livonia''. ''Garkalne/Livonia'' pirmo reizi tika pie bronzas godalgām, bet Latvijas titulētākā kluba regbijā-7 RK ''Miesnieki'' komanda otro gadu pēc kārtas ieguva sudraba medaļas.

''Garkalne/Livonia'' spēlē par trešo vietu ar 21:14 apspēlēja spēcīgo SK ''Ovāls'' un izcīnīja trešo vietu arī visu trīs kārtu summā Latvijas čempionātā.

Čempionāta kopvērtējumā skaitīja vietu summu trijos atsevišķos turnīros. ''Huracan/Livonia'' un ''STATS serviss/Miesnieki'' čempionātu pabeidza ar pieciem ranga punktiem, taču livonieši ieņēma augstāku vietu vairāk nopelnītu pirmo vietu dēļ. ''Garkalne/Livonia'' ieguva deviņus punktus, bet SK ''Ovāls'' - 11. Čempionātā startēja deviņas komandas.

Visvairāk godalgu Latvijas regbija-7 čempionātu vēsturē kopš 1993. gada ieguvušas RK ''Miesnieki'' komandas - 24, no kurām 14 zelta, savukārt RFC ''Livonia'' komandām tagad ir sešas medaļas, no tām divas zelta.

Pēdējā posma finālā ''Huracan/Livonia'' uzvaru nodrošināja pamatlaika pašās beigās, kad Dāvim Gaujam izdevās piezemējums starp vārtu stabiem, kas deva neizšķirtu 12:12, bet Vigo Valdavs juniors iesita realizāciju, un rezultāts kļuva 14:12.

Tikai pirmā puslaika beigās tika atklāts rezultāts, kad Emīls Balodis piezemēja bumbu, bet Valters Raņķis iesita realizāciju, panākot 7:0 ''Miesnieku'' labā. Otrais puslaiks sākās ar lietuvieša Martina Landsberga atgūtiem pieciem punktiem, kam sekoja Valdava realizācijas sitiens un neizšķirts 7:7. Turpinājumā piezemējums malā izdevās Viktoram Silvonikam un ''Miesnieki'' turēja piecu punktu vadību, līdz sekmīgā izrāvienā tika izvirzīts Gauja, kurš savu izdevību izmantoja.

Par balvām trešajā kārtā gādāja regbija klubs ''1964''', kas svinēja 50. gadu jubileju. Individuālās speciālbalvas saņēma Matīss Zalcmanis no SK ''Ovāls'' kā rezultatīvākais spēlētājs un Viktors Silvoniks no ''STATS serviss/Miesnieki'' kā kārtas vērtīgākais spēlētājs.

Čempionvienības vadītājs Jānis Zuments pastāstīja, ka fināls izvērtās smagāks nekā uzvarētāju komandā gaidīja, turklāt nespēlēja labs bumbas ķērājs Artūrs Kisle, bet savainojuma dēļ bija jānomaina Ainārs Bērziņš. Kāju savainoja arī pirmā piezemējuma autors Landsbergs. Gaujas gūtos izšķirošos punktus Zuments nosauca par zelta piezemējumu. Zuments bija gandarīts arī par otrās komandas iegūtajām bronzas medaļām, jo divi spēlētāji ir 17 gadus veci, un vienība sasniegusi maksimumu.