Handbolisti izcīna neizšķirtu pret spēcīgo Ungāriju

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība trešdien Dobelē cīnījās neizšķirti 25:25 pret Londonas olimpisko spēļu pusfinālisti Ungāriju 2014.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra spēlē, informēja organizatori. Cerību uz vietu finālturnīrā Latvijai gan nebija jau pirms cīņas.

No zaudējuma ungāriem izdevās paglābties tikai pēdējā uzbrukumā, kad pāris sekundes pirms cīņas beigām viesi ieguva tiesības uz septiņu metru soda metienu, ko realizēja Gabors Časars.

Pret spēcīgākajā sastāvā spēlējušo Ungārijas izlasi Latvijai septiņus vārtus guva Aivis Jurdžs, bet Ģirts Lilienfelds iemeta piecus vārtus.

Pēc pirmā puslaika Latvijas izlase pārtraukumā devās ar vienu vārtu pārsvaru, kas būtu lielāks, ja Ungārijas vārtos Peters Tatai nospēlētu mazāk pārliecinoši. Latvijas handbolisti 13 minūtes pirms cīņas beigām bija vadībā ar trīs vārtu pārsvaru (19:16), tomēr galotnē viesi paglābās no zaudējuma. Ungāri vairākkārt rezultāta starpību sadeldēja līdz minimumam un trīs minūtes pirms spēles beigām panāca neizšķirtu 23:23. Latvijas izlase pēc Lilienfelda iemestajiem pēdējiem vārtiem bija tuvu uzvarai, tomēr pretinieku pēdējais uzbrukums nebija apturams.

Abu komandu pirmajā spēlē Ungārijā mājinieki uzvarēja ar 32:25.

Latvijas handbolistiem piecās spēlēs ir viena uzvara un neizšķirts. EČ finālturnīrā tiks katras grupas divas labākās komandas, kā arī viena trešās vietas ieguvēja starp visām kvalifikācijas grupām. Latvijas izlase grupā var finišēt 3.vietā, tomēr bez praktiskām izredzēm kļūt par labāko trešās vietas ieguvēju. Turklāt pēdējā spēle grupā sestdien viesos jāaizvada pret Horvātiju, kas pērn Londonā izcīnīja olimpisko bronzu.