Handbola valstsvienība piekāpjas arī ukraiņiem Rīgas domes kausa izcīņā

Latvijas vīriešu handbola izlase piektdien cieta zaudējumu tradicionālā pārbaudes turnīra - Rīgas domes kausa - otrajā spēlē. Latvijas handbolisti ar rezultātu 26:33 piekāpās Ukrainai.

Laukuma saimnieki spēles pirmajās četrās minūtēs nespēja gūt vārtus un nonāca iedzinējos ar 0:3. Turpinājumā ukraiņi pakāpeniski palielināja savu pārsvaru un pārtraukumā devās ar septiņu vārtu handikapu. Otrajā puslaikā latvieši nespēja atspēlēties un cieta zaudējumu ar 26:33.

Otrā šī turnīra mačā Ēģipte ar 28:19 pārspēja Beļģiju.

Pēc divām spēlēm Ēģiptei ir četri punkti, pa diviem punktiem iekrājušas Ukraina un Beļģija, kamēr Latvija ir bešā.

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijas handbolisti ar 18:28 piekāpās Beļģijai, kamēr Ukraina ar 24:25 piekāpās Ēģiptei.

Turnīra noslēgumā Latvijai sestdien gaidāma cīņa ar Ēģipti.

No potenciālajiem Latvijas izlases līderiem šajā turnīrā nespēlē Dainis Krištopāns, Ingars Dude, Aivis Jurdžs un Evars Klešniks, savukārt Māris Veršakovs valstsvienības sastāvu pastiprinās turnīra otrajā dienā.

Mājiniece Latvija Rīgas domes kausā uzvarējusi deviņas reizes, pēdējo no tām - 2014.gadā. Savukārt pērn Latvija ierindojās trešajā vietā.

Visas šogad uzaicinātās izlases Rīgas domes kausā iepriekš jau vairākkārt piedalījušās. Biežākā viešņa bijusi Ukraina, kas uzvarēja 2007. un 2009.gadā, bet 1997. un 2010.gadā ierindojās trešajā vietā. Pēdējos trijos gados Rīgā viesojusies Ēģipte, kas 2015.gadā ieņēma ceturto vietu, 2016.gadā bija otrā, bet pērn turnīrā triumfēja. Savukārt Beļģija 2004.gadā izcīnīja otro vietu, bet 2009.gadā - ceturto.