Handbola valstsvienība galotnē cieš zaudējumu Slovākijā EČ kvalifikācijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas handbolisti svētdien izbraukumā Považskā Bistricā ar 25:27 neveiksmīgi aizvadītu cīņas beigu dēļ piekāpās Slovākijai 2014.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra spēlē, vēsta organizatori. Komandām tiekoties nedēļā otro reizi, Aivis Jurdžs Latvijai bija rezultativitātes līderis ar astoņiem vārtiem, savukārt klubu līmenī Slovākijā spēlējošais Dainis Krištopāns izcēlās ar pieciem precīziem metieniem.

Cīņas gaitā Latvijas valstsvienībai bija sešu vārtu pārsvars, ar ko uzvarai tomēr nepietika. Slovāki spēles beigu daļā darbojās veiksmīgāk, panākot gan neizšķirtu, gan nodrošinot uzvaru. Valda Labanovska vadītajai Latvijas izlasei neizdevās izcīnīt grupā otro uzvaru un vēlreiz pieveikt slovākus, kurus trešdien Dobelē pārspēja (28:24).

Sešu vārtu pārsvaru Latvija pirmoreiz ieguva pirmajā puslaikā (14:8), līdz kura beigām laukuma saimnieki starpību sadeldēja līdz diviem vārtiem (16:14). Otrā puslaika sākumā slovāki panāca izlīdzinājumu, savukārt Latvijas izlase atbildēja ar atrāvienu līdz 21:15. Vēlreiz iegūto pārsvaru tāpat neizdevās nosargāt, un trīs minūtes pirms beigu svilpes laukuma saimnieki jau bija vadībā ar 27:25. Atlikušajā laikā Latvijas izlasei kļūdu dēļ nesekmējās uzbrukumā, un vārti vairs netika gūti.

Latvijas izlasei ir drīzāk tikai teorētiskas izredzes tikt uz EČ finālturnīru. Grupas līderes ir Horvātijas un Ungārijas izlases, kas guvušas pa trim uzvarām četrās spēlēs. Latvijai un Slovākijai ir pa vienai uzvarai.

EČ finālturnīrā iekļūs katras grupas divas labākās komandas, kā arī viena trešās vietas ieguvēja starp visām kvalifikācijas grupām. Pēdējās spēles grupā Latvijas izlasei būs jūnija vidū  mājās pret Ungāriju un izbraukumā pret Horvātiju.