Handbola izlase izšķērdē astoņu vārtu pārsvaru un atvadās ar zaudējumu

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība trešdien Dobelē otrajā puslaikā izšķieda astoņu vārtu pārsvaru un ar 24:26 zaudēja portugāļiem pēdējā mājas spēlē 2015. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas grupā, liecina Latvijas Handbola federācijas informācija. Jau pirms spēles Latvijas izlasei nebija izredžu iekļūt nākamajā atlases kārtā.

Laukuma saimniekiem pa sešiem vārtiem guva Dainis Krištopāns un Elvijs Borodovskis. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar pieciem vārtiem bija Pedru Portela.

Centīgi spēlējot aizsardzībā, mājinieki piecarpus minūtēs ieguva 4:0 pārsvaru un pirmajā puslaikā droši turējās vadībā. Abām komandām biežāk veidojot ātrus pretuzbrukumus, uzlabojās arī portugāļu izredzes, taču pārliecinoši Latvijas vārtos darbojās Artūrs Kuģis. Latvijas vārtsargu atzina par spēlē labāko mājinieku sastāvā, un viņš daudzkārt glāba no šķietami droša vārtu zaudējuma.

Otro puslaiku laukuma saimnieki sāka ar piecu vārtu pārsvaru (13:8) un guva vēl trīs vārtus pēc kārtas. Uz brīdi Latvijas izlase zaudēja maksimālu koncentrēšanos, kas ļāva Portugāles spēlētājiem pārņemt iniciatīvu un 10 minūtes pirms cīņas beigām panākt izlīdzinājumu (20:20). Turklāt četrus vārtus pēc kārtas mājinieki ielaida, spēlējot vairākumā. Septiņas minūtes pirms cīņas beigām viesi pārņēma vadību un pārliecinoši nospēlēja arī galotnē.

Pirms spēles 2013. gada Latvijas labāko handbolistu balvas saņēma Aivis Jurdžs un Elita Ekkerte.

Pasaules čempionāta kvalifikāciju Latvijas izlase noslēgs 11. janvārī izbraukumā pret Igauniju. Grupā uzvarēja Bosnijas un Hercegovinas izlase, kas trešdien mājās ar 28:26 pārspēja igauņus un spēlēs nākamajā atlases kārtā. Latvijas izlasei uzvara pēdējā spēlē vairos izredzes nākamajās kvalifikācijas izlozēs iegūt potenciāli vājākus pretiniekus. Latvijas valstsvienībai piecās spēlēs ir divas uzvaras un trīs zaudējumi.