Handbola izlase Horvātijā piekāpjas olimpiskajiem medaļniekiem (papildināts)

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība sestdien viesos ar 24:26 cīņas galotnē piekāpās Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļniekiem horvātiem, noslēdzot dalību 2014.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijā, informēja organizatori. Kvalifikācijas grupā Latvija palika pēdējā -4.- vietā, jo slovāki spēja ar 31:30 izbraukumā uzveikt ungārus un pakāpās uz trešo pozīciju.

Umagas pilsētā notikušajā spēlē Latvijas izlasei pa četriem vārtiem guva Dainis Krištopans, Ingars Dude un Aivis Jurdžs. Ar vieniem vārtiem rezultatīvs bija arī karjerā pēdējo spēli izlasē aizvadījušais Armands Uščins.

Horvātijas izlase pēc pirmā puslaika pārtraukumā devās ar četru vārtu pārsvaru (17:13), taču cīņas turpinājumā Latvijas izlase septiņas minūtes pirms spēles beigu svilpes rezultātu izlīdzināja, kad Jurdžs panāca 23:23. Turpinājumā vadībā ar viena līdz divu vārtu pārsvaru turējās uzvaru nosargājuši horvāti.

Jau pirms pēdējām kvalifikācijas spēlēm Latvijas izlasei nebija iespējams grupā pakāpties uz 2.vietu un iekļūt finālturnīrā. Pirmās divas vietas grupā sadalīs Horvātija un Ungārija.

Latvijas handbolisti grupā sešās spēlēs izcīnīja vienu uzvaru pret Slovākiju, kā arī guva neizšķirtu pret ungāriem. EČ finālturnīrā tiks katras grupas divas labākās izlases, kā arī viena trešās vietas ieguvēja starp visām kvalifikācijas grupām. Latvijas izlasei pirms pēdējās spēles bija izredzes grupas turnīru  pabeigt 3.vietā, tomēr ne kā labākajai trešās vietas ieguvējai.