Grosberga ar Latvijas orientēšanās labāko rezultātu sprintā tiek TOP 10 Eiropas čempionātā

Ar sacensībām klasiskajā sprinta distancē Šveices pilsētā Neišatelē noslēdzās Eiropas čempionāts orientēšanās sportā sprintā, kur 10. vietu izcīnīja Sandra Grosberga, svētdien informēja Latvijas Orientēšanās federācija. Grosbergas rezultāts ir labākais sasniegums sprintā un viens no visu laiku labākajiem individuālajiem sieviešu rezultātiem Latvijas orientēšanās sporta vēsturē.

Līdz šim labāko rezultātu sprintā sasniedza Aija Skrastiņa, kura 2011. gadā pasaules čempionātā ieguva 15. vietu.

Eiropas čempiones titulu veiksmīgi aizstāvēja Zviedrijas labākā orientieriste, pieckārtēja pasaules čempione sprintā Tūve Aleksandersone, kura četru kilometru distanci veica 16 minūtēs un 10 sekundēs. No viņas piecas sekundes atpalika otrās vietas ieguvēja šveiciete Elena Roosa, kura par sekundi apsteidza savu tautieti Simonu Aebersoldu.

Grosberga spēja ielauzties ātrāko orientieristu pirmajā desmitniekā, no uzvarētājas atpaliekot minūti un 16 sekundes. Irita Puķīte finišēja 62. vietā divas minūtes un 58 sekundes aiz uzvarētājas, bet Kristīne Brunere uzrādīja 91. rezultātu (+4:13).

Vīriešiem par Eiropas čempionu kļuva zviedrs Emils Svensks, kurš 4,4 kilometru distanci veica 16 minūtēs un vienā sekundē. Viņam 13 sekundes zaudēja beļģis Janiks Mišels, bet bronzas medaļas izcīnīja uzvarētāja tautietis Gustavs Bergmans un norvēģis Kaspers Fossers Harlems, kuri uzvarētājam zaudēja 22 sekundes.

No latviešiem labāko rezultātu uzrādīja Andris Jubelis, kurš 120 dalībnieku konkurencē finišēja 64. vietā (+1:56), 69. vietu izcīnīja Artūrs Pauliņš (+1:58), Uldis Upītis finišēja 77. (+2:14), Fricis Spektors uzrādīja 99. rezultātu (+3:12), Jānis Tamužs kopā ar vēl diviem orientieristiem dalīja 100. vietu (+3:20), bet Endijs Titomers ierindojās 108. vietā (+4:00).

Iepriekš jauktajā sprinta stafetē Latvija izcīnīja 14. vietu.