Grigorjeva: Īpaši grūtas bija pirmās divas cīņas

Latvijas cīkstone Anastasija Grigorjeva, kura 4.aprīlī Somijā izcīnīja karjerā trešo Eiropas čempiones titulu, telefonintervijā atzīst, ka pirmās divas cīņas bijušas ļoti grūtas.

Kā iepriekš vēstīts, Helsinku piepilsētā Vantā brīvās cīņas turnīra ceturtajā dienā uz paklāja devās aizvadītā gada Latvijas labākā sportiste Anastasija Grigorjeva un kļuva par trīskārtējo Eiropas čempioni. Pasaules ranga līdere Grigorjeva savā pirmajā cīņā šķietami viegli uzvarēja čehieti Adelu Hanzličkovu, bet ceturtdaļfinālā arī turcieti Busi Tosunu. Kā telefonintervijā Latvijas radio atklāja Grigorjeva pirmājās divās cīņās nemaz tik viegli uzvaras nav nākušas.

Īstenībā ļoti grūti gāja - īpaši pirmās divas cīņas, jo labi neizgulējos," atzīst sportiste, paškritiski piebilstot, ka bijis daudz kļūdu, pie kurām jāstrādā.

Pusfinālā bija intriģējošs mačs - divkārtējo Eiropas čempioņu duelis. Pēc ilgākas pauzes uz paklāja šogad atgriezās  titulētā ukrainiete Jūlija Tkača.  Cīņu par iekļūšanu finālā Grigorjeva iesāka piesardzīgi. Šajā cīņā ukrainiete centās uzvarēt ar savu tehniku, taču Grigorjevas fiziskā sagatavotība bija pārāka. Finālā  no otra zara tur visai negaidīti iekļuva baltkrieviete Marija Mamašuka, kurai šis turnīrs ir atgriešanās pēc pusgada pauzes.

Pēc pirmā perioda mūsējā bija iedzinējos , bet otrajā periodā viss nostājās savās vietās - pēc pārtraukuma divdesmit sekunžu laikā tika panākts izlīdzinājums, bet vēl pēc pusminūtes jau 4:2,galu galā pārliecinoša uzvara un trešais Eiropas čempiones tituls.

"Pirmo periodu zaudēju, tad pārtraukumā treneris teica, ka nekas traks nav noticis, vēl ir trīs minūtes," stāsta Grigorjeva. "Pēc tam centos darīt visu, ko viņš man teica."

Sportiste norāda, ka viņai daudz nozīmējot trenera teiktais.

Ja pareizi izpilda to, ko viņš saka, tad ir redzams, ka rezultāts neliek uz sevi gaidīt," uzsver Grigorjeva.

Latvijai tā bija otrā medaļa, jo ceturtdien Eiropas čempionāta bronzu izcīnīja Laura Skujiņa svarā līzd (69 kg).