Starp vasarā Latvijā notiekošajiem kuplākajiem festivāliem pēdējo gadu laikā stabils dalībnieks ir "Ghetto Games", arī šogad jūlija izskaņā trīs dienas Ventspilī pulcējot aptuveni 30 tūkstošus ielu sporta un kultūras cienītāju ne tikai no Latvijas vien. Dalībnieku vidū šoreiz 1300 sportistu no 20 valstīm, pārstāvot 13 sporta veidus un padarot to par lielāko šāda veida notikumu Eiropā. Un tas ļoti daudz nozīmē arī pašai Latvijai.
Festivāla apmeklētāja Eda saskata, ka jebkurš cilvēks var nākt un piedalīties, lai attīstītu savas spējas. Savukārt skatītāji Ģirts un Gatis uzsver, ka vajag vairāk kādas aktivitātes, kas iedrošina un motivē nodarboties ar sportu. "Varbūt viņiem nepatīk vieglatlētika, futbols vai basketbols, te ir iespēja pievērsties skeitparkam un motocikliem. Visam," viņi saka.
Olimpiskā centra “Ventspils “ valdes priekšsēdētājs Uldis Boitmanis uzsver "Ghetto Games" ļoti lielo nozīmi Ventspilij. Pilsētā sapulcējas visi Latvijas "ekstrēmisti" - ne tikai paši dalībnieki, bet visa Ventspils ir pilna ar līdzjutējiem.
Šīgada festivālā līdzās jau ierastiem sporta veidiem un sacensībām kā īpašs jaunums bija Latvijā vēl pagaidām mazpazīstamās dronu jeb bezpilota tālvadības lidaparātu sacensības. Kopumā jaunu ideju esot vēl daudz.
Ielu sporta un kultūras festivāla "Ghetto Games" vadītājs Raimonds Elbakjans cer, ka izdosies pasākumā pulcēt desmitiem tūkstošu cilvēku. "Ja mums no 13 līdz 25 gadiem kopumā ir 290 000 cilvēku Latvijā, tad es gribētu, lai vismaz 30 000 līdz 40 000 ierastos un pavadītu šeit trīs brīvdienas skaidrā prātā, sportiskā prātā un tiešām iepazītu daudzas jaunas, foršas iniciatīvas, kas šobrīd ir aktuālas pasaulē."
Elbakjans pastāstīja, ka nākamvasar varētu sākt īstenoties vēl kādas ieceres īstenošanās dzīvē, lai sarīkotu pirmo Baltijas mēroga olimpiādi ielu un ekstrēmajos sporta veidos. "Tā būs Baltijas vai Latvijas atklātā [olimpiāde] - mēs satiksimies ar sporta federācijām un šīm te alternatīvajām kustībām citās valstīs. Vienkārši sapratīsim, kā to nodefinēsim," paskaidroja Elbakjans.
Viņam piekrīt Boitmanis: "Ir dažādi jaunieši. Ir, kas mīl klasiskos sporta veidus - tādus kā futbolu vai vieglatlētiku. Bet ir arī "ekstremālie" jaunieši - dirti, skeitbords, BMX... Arī šie jaunieši ir pelnījuši savu olimpiādi."
Festivāls pamazām paplašinās ne vairs kā trīs dienu ilgs notikums vien. Tā ir iespēja talantīgiem jauniešiem, piemēram, skrituļslidošanā “inline“ disciplīnā nedēļu ilgā treniņnometnē pasaulē labāko sportistu vadībā uzlabot savas prasmes.