Garijs Kasparovs lūdz piešķirt Latvijas pilsonību

Bijušais pasaules šaha čempions, tagadējais Krievijas opozīcijas politiķis Garijs Kasparovs lūdzis viņam piešķirt Latvijas pilsonību.

Šādu vēstuli saņēmušas visas Saeimas frakcijas, pastāstīja "Vienotības" Saeimas frakcijas pārstāvis Ainārs Latkovskis. Vairāki deputāti par šo lūgumu otrdienas rītā raksta savā "twitter" kontā.

Latkovskis pastāstīja, ka Kasparovs lūdz piešķirt pilsonību par īpašiem nopelniem Latvijas labā, saglabājot arī Krievijas pilsonību.

Saeimai ir tiesības lemt par pilsonības piešķiršanu par īpašiem nopelniem.

Aģentūrai LETA Latkovskis pastāstīja, ka visām Saeimas frakcijām nosūtītais iesniegums rakstīts latviešu valodā un ar visu pamatojumu.

"Iemesli ir tādi, kas manā skatījumā nav pietiekami. Viņš lūdz piešķirt pilsonību par īpašiem nopelniem Latvijas labā, jo to var darīt tikai Saeimas deputāti un saglabājot Krievijas pilsonību. Viņš min, ka šeit kādreiz, 70.gados, ir uzvarējis kaut kādās jauniešu sacensībās," norādīja Latkovskis.

Kasparovs lūdz viņu uzņemt Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā, saglabājot esošo Krievijas pilsonību.

Kasparovs savā iesniegumā norāda, ka viņa dzīve no jaunības dienām ir saistīta ar Latviju, kur 70.gados viņš guvis nozīmīgas uzvaras šahā. Arī Kasparova dēla māte ir Latvijas pilsone, savukārt dēlam ir uzturēšanās atļauja Latvijā, un Kasparova dēls regulāri apmeklējot Rīgu.

"Cieņpilna attieksme pret cilvēkiem un cilvēka tiesībām pieder pie Latvijas demokrātijas pastāvīgajām vērtībām. Latvijā nepastāv ne cittautiešu etniskā diskriminācija, ne varas diktatūra. Šeit visus jautājumus risina Latvijas tauta ar demokrātiski ievēlētu tautas priekšstāvju - Saeimas deputātu - starpniecību. Katrs Latvijas cilvēks ir tiesīgs brīvi izteikt savu viedokli, piedalīties politikas procesā, nebaidoties tikt pretlikumīgi vajāts," teikts Kasparova iesniegumā.

Kā Latvijas pilsonis Kasparovs "vēlas un var dot lielu ieguldījumu" valstij skolēnu un studentu izglītības programmu jomā, ko organizē fonds "Kasparov chess foundation". Kasparovs norāda, ka šīs programmas ir ieviestas daudzās pasaules valstīs.

"Es celšu Latvijas prestižu un augstu turēšu Latvijas godu visās 180 Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) dalībvalstīs," akcentē Kasparovs, piebilstot, ka viņš ir izvirzīts kā kandidāts FIDE prezidenta amatam.

"Kā Latvijas pilsonis es gūšu iespēju bez ierobežojumiem pievērsties politiskajai darbībai demokrātijas, miera un taisnīguma vārdā kā Krievijā, tā arī citās pasaules valstīs, kurās tiek pārkāptas cilvēktiesības un kājām mīdītas demokrātijas normas," savu lūgumu argumentē Kasparovs.

Jau 22 gadu vecumā Kasparovs kļuva par jaunāko pasaules čempionu šaha vēsturē. 2000.gadā viņš cīņā par pasaules čempiona titulu zaudēja savam tautietim Vladimiram Kramņikam.

Azerbaidžānā dzimušais un 50 gadus vecais Kasparovs bija pasaules čempions šahā no 1985. līdz 2000.gadam, bet 2005.gadā beidza šahista karjeru, jo nolēma pievērsties politikai un grāmatu rakstīšanai.

Šaha leģenda pēdējos gados kļuvis par aktīvu Krievijas opozīcijas dalībnieku un piedalījies vairākos opozīcijas rīkotajos protestos pret prezidentu Vladimiru Putinu, turklāt jūlijā viņš izteicās, ka baidās atgriezties Krievijā, jo pret viņu varētu tikt sākta izmeklēšana pret opozīciju vērstās kampaņas gaitā.

Kasparovs 2008.gadā gatavojās kandidēt Krievijas prezidenta vēlēšanās, taču viņam neizdevās savākt pietiekami lielu atbalstītāju skaitu, līdz ar to viņam nācās no šīs ieceres atteikties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt