Florbolistes ar spraigu uzvaru saglabā izredzes uz 5.vietu pasaules čempionātā

Latvijas sieviešu florbola izlase piektdien Tamperē, Somijā, ar 4:3 pēcspēles metienos pieveica slovākietes pasaules čempionāta pusfinālā par 5.vietu un turnīra noslēgumā pretendēs uz iekļūšanu pieciniekā, liecina organizatoru informācija. Spēlē par 5.vietu Latvijas izlases pretinieces būs vācietes.

(papildināts ar Latvijas Florbola savienības prezidenta teikto)
Izšķirošo pēcspēles metienu trāpīja Gunita Kārkliņa, bet pamatlaikā vārtus guva Diāna Isjomina, Inga Ametere un Elīza Elizabete Bērziņa.

Slovākijas izlase divreiz bija vadībā ar divu vārtu pārsvaru, tomēr trešajā periodā Latvijas izlase spēja panākt izlīdzinājumu. Ametere samazināja rezultāta starpību līdz 2:3, bet pamatlaika priekšpēdējā minūtē, Latvijai spēlējot bez vārtsardzes, Bērziņa nodrošināja neizšķirtu 3:3.

Latvijas Florbola savienības prezidents Ilvis Pētersons Latvijas Radio pauda pārliecību, ka viss izdosies arī spēlē par 5.vietu, lai gan piebilda, ka sportā ir grūti ko prognozēt.

Latvijas Florbola savienības prezidents Ilvis Pētersons par sieviešu izlases veikumu
00:00 / 00:57
Lejuplādēt

Ceturtdaļfinālā Latvijas izlase zaudēja iepriekšējā pasaules čempionāta bronzas medaļniecēm šveicietēm (2:8). Savukārt grupā Latvijas florbolistes pirmajā spēlē cieta sagrāvi pret Čehiju (2:15), otro spēli pret Vāciju aizvadīja neizšķirti (3:3), bet pašreizējām čempionēm zviedrietēm piekāpās ar 0:7. Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Latvijas izlase pārspēja Austrāliju (10:3)

Latvijas izlase iepriekšējā čempionātā 2013.gadā ieguva 5.vietu, kas ir komandas augstākais sasniegums kopš 2007.gada.

Pasaules čempionāta  uzvarētājas noskaidrosies sestdien finālspēlē par zelta medaļām. Pusfinālos spēlēs Somija - Čehija un Zviedrija - Šveice.