Filma «Inteliģentie huligāni» iepazīstinās ar jaunajiem sporta veidiem un iešanu pret spalvu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Jau otrdien kino “Citadele” pirmizrādi piedzīvos režisora Rolanda Rekkes jaunā “Ghetto TV” filma “Inteliģentie huligāni”. Kā raidījumā “Rīta Panorāma” skaidroja “Ghetto Games” kustības vadītājs Raimonds Elbakjans, tā ir filma par jauniem cilvēkiem, kas gājuši pret sistēmu, bet šobrīd izauguši par gana jēdzīgiem cilvēkiem.

Filmā varoņu ir daudz, tostarp Madars Apse - pirmais latvietis, kas svinīgi uzņemts profesionālo skeiteru aprindās, riteņa ar diviem sniega dēļiem līdzautors Dins Dannis, arī Nils Jansons, kam izdevies kļūt tik populāram, ka viņa vārds rotājas uz pasaulē labi atpazīstamām skrituļslidām veikalu plauktos.

“Inteliģentie huligāni” – katram tas esot kaut kas savs. Taču šajā gadījumā tie ir cilvēki, kuri gatavi iet pret spalvu, parādīt ko jaunu. Elbakjans kā piemēru minēja 25 gadus senu pagātni – toreiz ielās parādījās pirmie BMX velosipēdi. Bijis ļoti grūti iziet uz ielas pieaugušam cilvēkam ar mazu, mazu ritenīti – katram gribējies pateikt ko sliktu.

“Iešana pret spalvu ir tas atšķirīgais,” norādīja Elbakjans.

“Ghetto” sports ir sports bez tiesnešiem. Neformāls. Sākotnēji gan tas noticis, jo nebija līdzekļu tiesnešu algošanai. “Tikai vēlāk tas kļuva par vienu no galvenajām “fiškām”,” atklāja Elbakjans.

Cilvēki iemācās sevi tiesāt paši. Jo arī reālajā dzīvē taču nav tiesnešu.

Filmā vairāk runāts par jaunajiem sporta veidiem. Jā, tie nav olimpiskie sporta veidi, un nav arī šādu tradīciju kā olimpiādei, taču tie ir ļoti populāri.

Jauniešus ekstrēmajā un ielas sporta kultūrā vairs neuzskata par huligāniem, bet pilntiesīgiem sportistiem. Filmas režisors Rolands Rekke no ''Ghetto TV'' uzskata, ka pretošanos un cīņu ar sistēmu ir nomainījusi radīšana. Filmas varoņi  tieši ielās piedzīvojuši savas dzīves labo scenāriju.

23 gadus vecais  Nils Jansons kļuvis par agresīvās skrituļslidošanas zvaigzni. Ar šo sporta veidu viņš sācis nodarboties deviņu gadu vecumā, uzvarējis ekstrēmās skrituļslidošanas sacensībās. Par popularitāti liecina fakts, ka viņa vārds rotājas uz pasaulē labi atpazīstama inventāra.

Dins Danne pirms padsmit gadiem veica salto atmuguriski ar BMX velosipēdu. Tagad  viņa vadībā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā iespējams apgūt ekstrēmajiem sporta veidiem nepieciešamo akrobātiku. Lai gan daudzi tieši  Dinu pazīst kā “BoardBikes” līdzautoru, pats viņš  uzskata, ka nav korekti ''bordbaiku'' saukt par sniega riteni. „Tas ir ritenis ar diviem sniega dēļiem jeb izgudrojums kā alternatīva tiem, kuriem patīk braukt ar riteni vasarā un sniega dēli ziemā.

Antons Semeņaks 12 gadu vecumā kļuva par Latvijas vicečempionu jauniešiem, tagad vada un organizē ''Ghetto'' pasākumus, aizraujas ar hiphopa mūzikas stilu. Viņu vada uzskata, ka ''Ghetto'' ir dzīvesstils, ko nedrīkst saukt par darbu.

Par filmas popularitāti un vēlmi to redzēt liecina fakts, ka uz pirmizrādi biļetes izpirktas, taču būs papildus seanss. To apstiprināja viena no filmas autorēm Laura Dabare.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti