F-1 čempions Fetels uzvar aptaujā par gada labāko Eiropas sportistu

Četrkārtējais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempions vācietis Sebastjans Fetels pārliecinoši uzvarēja Eiropas ziņu aģentūru aptaujā par 2013.gadā labāko kontinenta sportistu, ceturtdien informēja aptaujas rīkotāji.

Fetels novembrī noslēgtajā F-1 čempionātā izcīnīja karjerā ceturto čempiona titulu, turklāt "Red Bull" pilots sezonā uzvarēja 13 posmos, atkārtojot sava tautieša Mihaēla Šūmahera rekordu. Eiropas ziņu aģentūru aptaujā Fetels uzvarēja arī pirms gada.

Aptaujā Fetels ieguva 166 punktus, par 39 punktiem apsteidzot tuvāko sāncensi - Spānijas tenisistu Rafaelu Nadalu, kurš aizvadītajā sezonā uzvarēja 10 turnīros, tostarp Francijas un ASV atklātajos čempionātos, kā arī atguva līdera pozīciju pasaules rangā. Laureātu trijnieku ar 86 punktiem noslēdza pasaules čempionātā vieglatlētikā zelta medaļas 5000 metru un 10 000 metru distancēs ieguvušais Lielbritānijas skrējējs Mohameds Farahs.

Aptauja risinājās jau 56. reizi un tās dalībnieki vienotā ieskaitē izvērtēja gan Eiropas labākos sportistus, gan sportistes. Piedalījās 21 Eiropas ziņu aģentūra, tostarp "BNS-Latvija", bet informāciju apkopoja Polijas Preses aģentūra (PAP). Katrs respondents nosauca 10 labākos sportistus. Par pirmo vietu piešķīra 10 punktu, attiecīgi par 10. vietu - vienu punktu.