Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar LU asociēto profesoru, politologu Ivaru Ījabu

Intervija ar Līgu Cīruli

Eiropas olimpiešu pārstāvji Rīgā diskutē par mildronāta vietu sportā

Rīgā piektdien risinās Eiropas Olimpiskās komitejas Medicīnas un antidopinga komisijas sēde, kurā pārrunā sporta medicīnas un antidopinga jomas aktualitātes, tostarp paredzētas diskusijas par mildronāta sastāvā esošā meldonija lomu sportā, Latvijas Radio pastāstīja komisijas locekle un Latvijas Olimpiskās vienības galvenā ārste Līga Cīrule.

Antidopinga jomā meldonijs ir pēdējā laikā viens no aktuālākajiem tematiem, jo Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) preparātu no 1. janvāri iekļāva sportistiem aizliegto vielu sarakstā. Kopš gada sākuma meldoniju atrada daudzu augstākā līmeņa sportistu analīzes, tostarp arī tenisa superzvaigznei Marijai Šarapovai.

Uz sēdi Rīgā uzaicināja arī zinātnieku un mildronāta izgudrotāju profesoru Ivaru Kalviņu, jo visi antidopinga komisijas locekļi gribēja uzklausīt viņu tieši par meldoniju. Trīs Eiropas olimpiskās komitejas locekļi arī ir publicējuši sporta medicīnas žurnālā Lielbritānijā rakstu par meldoniju.

Pašlaik par meldoniju var tikai diskutēt, jo nav pētījumu, pēc kuru rezultātiem vielu būtu pamats uzskatīt par sportā aizliedzamu, sacīja Cīrule. Taču viņa atzina, ka komisijai nav pilnvaru pieņemt saistošus lēmumus, tādēļ pēc diskusijām tā var sniegt tikai savus ieteikumus.

WADA aprīlī mīkstināja nostāju pret meldoniju lietojušajiem pozitīvo dopinga analīžu īpašniekiem un noteica pieļaujamo normu analīzēs, kas nodotas līdz 1.martam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti