Eiropas kausā junioriem Latvijas triatlonisti Rīgā līdz medaļām neaizsniedzas

Daniela Leitāne ar izcīnītu 4.vietu nedēļas nogalē bija veiksmīgākā Latvijas triatloniste Eiropas kausa posmā sprintā junioriem, kas risinājās Rīgā, informēja organizatori. Puišu konkurencē labākais Latvijas pārstāvis Savelijs Suharževskis finišēja sestais.

Juniorēm uzvarēja krieviete Jekaterina Matjuha, turpretim junioriem nepārspēts palika Tjagu Leau no Portugāles. Startēja 16 juniores un 28 juniori, tostarp 11 Latvijas sportisti.

Matjuha finišēja pēc 58 minūtēm un 33 sekundēm, aiz sevis labāko trijniekā atstājot Nīderlandes triatlonisti Rianu de Krūku un Čehijas sportisti Simonu Simunkovu. Ar nepilnas minūtes starpību ceturtā finišēja dobelniece Leitāne. Cīņā par goda pjedestālu latvietei izšķirošais izrādījās skriešanas posms, kur spēka izsīkums un sāpes neļāva skriet ar pilnu jaudu. Savukārt Aļika Škarstāne un Patrīcija-Agnese Ozola ierindojās attiecīgi 13. un 14. vietā. Finišu nesasniedza Kristiāna Kalniņa un Elza Mestere, sacensības neturpinot pēc riteņbraukšanas posma pirmā apļa.

Junioriem Leau finišēja pirmais ar rezultātu 55 minūtes un 57 sekundes, apsteidzot pārējos divus laureātus kolumbieti Eduardo Londonjo Naranhu un Austrijas pārstāvi Lukasu Gštaltneru, kurš uz goda pjedestāla Eiropas kausā kāpa pirmo reizi. Valmierietis Suharževskis kā sestais finišēja ar rezultātu 57 minūtes un 24 sekundes. Artjoms Gajevskis finišēja 16., Mārcis Pīnups, Edgars Horužonoks, Zigmārs Kalvāns attiecīgi ierindojās 25. līdz 27. vietā. Finišu nesasniedza Pāvels Smirnovs.

Dalībnieki peldēja 750 metrus Āgenskalna līcī, sacentās 20 kilometru riteņbraukšanā pa pilsētu pāri Vanšu tiltam un piecu kilometru skriešanā Ķīpsalā. Rīgas Triatlona sacensības jau ceturto gadu tradicionāli notika pilsētas centrā, šogad pulcējot vairāk nekā 300 dalībnieku no 21 valsts.