Eiropas finālturnīrā tikušie Latvijas handbolisti kvalifikācijas izskaņā zaudē Nīderlandē

Dalību Eiropas čempionāta finālturnīrā jau iepriekš nodrošinājusī Latvijas vīriešu handbola valstsvienība svētdien izbraukumā ar  21:25 piekāpās mājiniecei Nīderlandei pēdējā spēlē kvalifikācijā, liecina rīkotāju informācija. Jau pirms došanās uz Nīderlandi latviešiem bija garantēta dalība finālturnīrā.

Latvijas izlasē piecus vārtus guva Māris Veršakovs, bet pa četrām reizēm vārtos trāpīja Ingars Dude un Egils Politers. Uzvarētājiem pa četriem gūtiem vārtiem bija Bobijam Šāgenam un Lukasam Steinam.

Pēc pirmā puslaika Latvijai bija divu vārtu deficīts (11:13) un pēc pārtraukuma viesiem izdevās atspēlēties arī no -4, pārņemot vadību (18:17). Tomēr lielāka motivācija cīņā par uzvaru bija Nīderlandei, kas saglabāja izredzes iekļūt finālturnīrā. Laukuma saimnieki atguva vadību, ko noturēja līdz mača beigu signālam.

Pirmo vietu grupā ieguva Slovēnijas izlase, uzvara pār kuru latviešiem iepriekšējā spēlē Valmierā pirmo reizi valstsvienības vēsturē nodrošināja dalību Eiropas čempionāta finālturnīrā. Latvijas izlase grupā ieņēma otro vietu četru komandu konkurencē, apsteidzot arī Igauniju.

Kvalifikācijā 32 valstu izlases tika sadalītas astoņās grupās pa četrām komandām katrā. Finālturnīram kvalificēsies katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Dalību Eiropas čempionāta finālturnīrā iepriekš nodrošināja rīkotājvalstis Zviedrija, Austrija un Norvēģija, kā arī pašreizējā titula īpašniece Spānija. 2020. gada janvārī Eiropas čempionātā pirmoreiz piedalīsies 24 valstu izlases līdzšinējo 16 komandu vietā.