Eiropas čempioni Rīgā uzvar «World Open» reitinga sacensībās Latīņamerikas dejās

Nedēļas nogalē starptautiskajās sporta deju reitinga sacensībās Rīgā “World open” Latīņamerikas dejās uzvarēja Eiropas čempioni Armens Caturjans un Svetlana Gudino no Krievijas, bet Latvijas pāris Kristaps Kalva un Ludvīne Brangbūra ieguva 9.vietu 54 pāru konkurencē, informēja Latvijas Sporta deju federācijā.

Otro gadu rīkotā Rīgas pilsētas kausa izcīņa pulcēja spēcīgus pasaules deju pārus, tostarp trīs duetus no pasaules reitinga pirmā desmitnieka. Latīņamerikas dejās uzvarēja pasaules reitinga līderi un pirms trim nedēļām par Eiropas čempioniem kļuvušie Caturjans un Gudino, otrajā vietā atstājot Eiropas čempionātā 5.vietu ieguvušo Vācijas pārstāvi Timuru Imametdinovu ar partneri Latvijas dejotāju Ņinu Bezzubovu. Trijnieku noslēdza pasaules reitinga devītais pāris Antons Aldajevs un Natālija Poluhina no Krievijas.

Veiksmīgas sacensības izvērtās Latvijas vicečempioniem Kalvam un Brangbūrai, kuri ierindojās starp diviem Eiropas čempionāta pusfinālistiem. Viņiem izdevās pārspēt Latvijas dejotāju Jevgēņiju Suvorovu/Jeniju Libmani no Izraēlas un tikai nedaudz pietrūka līdz Igaunijas pārim Konstantīnam Gorodilovam un Dominikai Bergmanovai, kuri Eiropas čempionātā 10 dejās divus gadus pēc kārtas ir izcīnījuši 5.vietu.

Standartdejās  zemāka līmeņa reitinga “Open” turnīrā 26 pāru konkurencē nepārspēti palika Edgars Līnis un Elīza Ancāne, kuri Eiropas čempionātā bija 18.vietā. Otro vietu ieguva Gorodilovs/Bergmanova, bet cīņā par trešo vietu valsts čempionāta bronzas medaļas ieguvēji Marts Puniņš un Dana Jākobsone pārspēja Kristu Čiapasu un Jeļizavetu Jermilovu. U-21 grupā Latīņamerikas dejās 27 pāru konkurencē otro vietu izcīnīja Latvijas vicečempioni Karls Aņiščenko un Estere Klapere.