Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Pirmais Latvijas sieviešu riteņbraukšanas klubs cer uz jaunpienācējām

Svarcēlājs Ritvars Suharevs neapmierināts ar Eiropas čempionāta bronzu

Eiropas čempionāta svarcelšanā medaļnieks Suharevs: Pat negribēju iet uz apbalvošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ritvars Suharevs aprīlī Eiropas čempionātā Maskavā izcīnīja bronzas medaļu, tomēr par savu rezultātu bija vīlies, jo neizdevās sasniegt cerēto rezultātu. Svarcēlājs Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja, ka apbalvošanas ceremonija neraisīja patīkamas sajūtas un viņš to pat būtu vēlējies neapmeklēt.

Par sasniegto rezultātu, kas 10 kilogramus atpalika no personiskā rekorda, Ritvars atvainojās gan treneriem gan līdzjutējiem. Turklāt treniņos Suharevam bija izdevies sasniegt vēl krietni augstāku rezultātu. Suharevs atzīst, ka sekas atstāja gads bez sacensībām un izrādījās psiholoģiski sarežģīti parādīt labāko sniegumu. 

"Neesmu priecīgs par to bronzas medaļu vispār. Pat ļoti sāpīgi bija, negribēju iet uz apbalvošanu, jo nejutos, ka būtu pelnījis," paskaidroja Suharevs. "Gatavojāmies uz daudz labāku rezultātu. Uz vietu parasti negatavojamies, gatavojamies uz labiem rezultātiem. Ja būs labs rezultāts, būs laba vieta." 

Treniņos Ritvars raušanā parasti cēla vairāk nekā 160 kilogramu un 200 kilogramu grūšanā, bet Eiropas čempionātā rezultāts bija būtiski zemāks. "Vienkārši nesaprotu, kā tā varēja notikt sacensībās," viņš piebilda.

Suharevs jūtas pievīlis treneri Eduardu Andruškeviču, jo kopā tika ieguldīts liels darbs, arī pielāgojot gatavošanos pandēmijas apstākļiem. Taču mērķi neizdevās sasniegt, un cēloņi pēc sacensībām tika meklēti pusotru stundu ilgā sarunā. Pēc tās Ritvars ir apņēmies ieturēt stingrāku diētu un pirmo reizi piesaistīt Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) psihologu. 

Gan Suharevs, gan viņa biedri Latvijas izlasē augstāk vērtē Artūra Plēsnieka 6.vietu. Pēc apendicīta operācijas Plēsnieks tikai neilgi pirms Eiropas čempionātā atgriezās svaru zālē. 

Ritvaram atlikušais laiks pavasarī būs nervozs, jo viņš vēl nevar būt drošs, ka sasniegtie rezultāti ļaus kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm. Suharevs lēš, ka ar saviem labākajiem rezultātiem varētu cīnīties par olimpisko medaļu. Treneris ir atzinis, ka Suharevam ir gana laba svarcelšanas tehnika, tomēr vairāk jāstrādā muskuļu sagatavošanai. Ritvars uzskata, ka rezervju ir daudz, bet daudz vēl jāmācās un jāstrādā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti