Dobeles «Tenax» handbolisti pietuvojas Latvijas čempionu titulam

Dobeles "Tenax" handbolisti sestdien nonāca uzvaras attālumā no Latvijas handbola virslīgas čempionu titula.

"Tenax" mājās ar 25:19 (11:7) uzvarēja Rīgas "Celtnieks" komandu, sērijā līdz trim uzvarām panākot vadību 2-1.

Jau nākamajā mačā, kas 5.maijā notiks Rīgā, "Tenax" pēc gada pārtraukuma var kļūt par valsts čempioniem.

Sestdien aizvadītajā mačā uzvarētājiem Austris Tuminskis guva astoņus, bet Ņikita Pančenko piecus vārtus, kamēr "Celtnieka" rindās Artūrs Lazdiņš izcēlās ar desmit, bet Roberts Freibergs četriem vārtiem.

"Tenax" spēles 15.minūitē panāca 5:2, bet vēl pēc desmit minūtēm jau bija priekšā ar 11:4. "Celtnieks" līdz puslaika beigām trīs vārtus atspēlēja, otrā puslaika sākumā starpību samazinot līdz 9:11. Taču tad "Tenax" atkal atrāvās, beigās droši nosargājot uzvaru.

Jau ziņots, ka sērijas pirmajā spēlē "Tenax" uzvarēja ar 37:33, bet otrajā mačā mājās ar 35:32 labāki bija rīdzinieki.

Savukārt bronzas sērijā pēc trim dueļiem Ludzas "Latgols" sērijā līdz trīs uzvarām ar 2-1 vadībā ir pret "Ogre"/"Miandum" komandu. Sērijas ceturtā spēle svētdien notiks Ludzā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Tenax" un "Celtnieks" kā divas labākās pamatturnīra komandas uzreiz iekļuva pusfinālā, kamēr Ludzas "Latgols" ceturtdaļfinālā divu maču summā ar 62:52 uzvarēja ASK/LSPA, bet "Ogre"/"Miandum" summā ar 75:49 sagrāva "Vaiņodi". Pusfināla sērijā līdz divām uzvarām "Tenax" ar 2-0 apspēlēja "Latgols" vienību, kamēr "Celtnieks" ar tādu pašu rezultātu pieveica "Ogre"/"Miandum" handbolistus.

Latvijas čempionātā vispirms komandas izspēlēja divu apļu turnīru, bet pēc tam tika sadalītas divos četriniekos, kur gan pirmais (1.-4.vieta), gan otrais četrinieks (5.-8.vieta) vēlreiz aizvadīja divu apļu turnīru.

Iepriekšējā sezonā virslīgā vīriem triumfēja "Celtnieks", kas finālsērijā ar 3-0 pārspēja "Tenax", gāžot dobelniekus no Latvijas čempionu troņa.