Dobeles «Tenax» handbolisti gatavi pārvarēt pirmo barjeru Eiropas kausu turnīrā

Dobeles “Tenax” pēc 12 gadu pārtraukuma atkal spēlē Eiropas kausu izcīņā, kur komandas izredzes vairo mājās atbraukušie valstsvienības spēlētāji. Eiropas Handbola federācijas Izaicinājuma kausa pirmajā spēlē "Tenax" handbolisti Luksemburgā pieveica vietējo “Dudelange” un sestdien mājās atbildes mačā Dobeles sporta centrā var nodrošināt dalību nākamajā kārtā.

Latvijas handbola čempioni jau kopš jūlija sākuma gatavojās sezonai ar vairākiem būtiskiem papildinājumiem sastāvā. Pēc Vācijas bundeslīgā aizvadītām 10 sezonām Latvijā atgriezies Aivis Jurdžs, kā arī "Tenax" sastāvu papildinājis viens no Latvijas izlases līderiem saspēles vadītājs Māris Veršakovs, kurš dažādās Vācijas līgās spēlējis 12 sezonas.

Dobeles «Tenax» cīnīsies par iekļūšanu Eiropas kausu otrajā kārtā
00:00 / 04:29
Lejuplādēt

Tik augsta līmeņa handbola spēli dobelnieki pēdējoreiz aizvadīja pirms 12 gadiem – 2007. gadā, kad divu spēļu sērijā tikās ar komandu no Islandes. Ambīcijas un handbola tradīcijas Dobelē bija un ir. Ne bez handbola kluba prezidenta Ivara Zariņa patriotisma un enerģijas tieši Dobeli pamatoti dēvē par Latvijas handbola galvaspilsētu. Zariņš  atzina, ka nav viegli mazpilsētā atrast sponsorus, lai uzturētu Eiropas līmenī konkurētspējīgu komandu, tomēr viņš ir gandarīts, ka arī šoreiz Dobelē savējos atbalsta. Klubam izdevies piesaistīt arī augstā līmenī ārzemēs spēlējušos pašmāju handbolistus.

Dobelē handbolā izveidojusies piramīda, kurā ietilpst arī fani, apstiprināja gan kluba prezidents, gan komandas kapteinis.

Luksemburgas klubu pārstāv bijušais "Tenax" spēlētājs Toms Lielais un virkne Vācijas un Francijas vadošajās līgās spēlējušu leģionāru. "Tenax" kapteinis Veršakovs uzskata, ka pirmajā spēlē viesos tiesneši savu darbu veica godprātīgi, lai gan   noraidījumiem bagātajā cīņā Andis Ērmanis 59.minūtē pat nopelnīja sarkano kartīti un viņam laukums bija jāatstāj. Visu pirmo spēli nelielā vadībā atradās dobelnieki, kuri ar +1 pabeidza puslaiku ar +3 visu spēli (27:24), tomēr pēc mača zaudētāji solīja izbraukumā revanšēties, lai iegūtu pārsvaru divu spēļu summā.

Pirmajā spēlē satraukums bijis pamanāms, tika sasteigti uzbrukumi, tā arī nesagaidot īsto situāciju. Par to sāncenši nekavējoties sodīja. Veršakovs uzskata, ka spēlē savā laukumā vajadzētu vairāk skriet ātrajos uzbrukumos. Luksemburgas klubu Veršakovs raksturoja kā komandu, kurā nav izteikta līdera.

Izaicinājuma kausa pirmajā kārtā uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā. Ja summā būs neizšķirts, uzvarēs komanda, kas iemetīs vairāk vārtus izbraukuma spēlē. Ja arī šādi nebūs iespējams noteikt uzvarētāju, sērijas iznākumu noskaidros soda metienos.