Disku golfs Latvijā gūst aizvien lielāku popularitāti

Latvijā pēdējo gadu laikā cilvēku interesi guvis jauns un mūsu pusē mazpazīstams sporta veids – disku golfs jeb ufogolfs. Spēle ļoti līdzinās tradicionālajam golfam, taču ir vairākas būtiskas nianses, kas diska golfu padara krietni vien atšķirīgu no klasiskā golfa.

Spēle pirms aptuveni 50 gadiem radusies Amerikas Savienotajās Valstīs un to mēdz dēvēt par golfa un frisbija apvienojumu. Kā zināms, golfs parasti tiek spēlēts deviņu vai astoņpadsmit bedrīšu laukumā un spēles mērķis ir trāpīt bumbiņu visās bedrītēs ar iespējami mazāku sitienu skaitu. Tieši tāds pats mērķis ir arī disku golfā, tikai bumbiņas vietā tiek izmantots speciāls metamais šķīvītis jeb disks, bet bedrīšu vietā ir izvietoti speciāli grozi, kuros disks jāiemet.

Ufogolfs Latvijā pirmo reizi parādījās ap 2008.gadu. Pēc tam pamazām sākās spēles attīstība. Tapa pirmie patstāvīgie laukumi, un tagad to skaits sasniedzis jau astoņus. Spēles laukumi visbiežāk iekārtoti dažādos parkos, mežos vai pļavās. Apvidū esošie šķēršļi, piemēram, koki, krūmi vai ūdens, palīdz spēli padarīt neprognozējamāku un interesantāku.

Kurzemes pusē, netālu no Valdemārpils, pieejams lielākais disku golfa laukums Latvijā ar 19 groziem. Plašākas iespējas nodarboties ar šo sporta veidu gan ir Vidzemes un Zemgales pusē, kur laukumi pieejami Cēsu, Gulbenes, Lubānas, Pļaviņu un Aknīstes apkaimē, savukārt netālu no Ērgļiem ir pat divi 18 grozu laukumi. Kamēr Latvijā laukumu skaits ir visai neliels, tikmēr ziemeļu kaimiņi igauņi spēles attīstīšanā pēdējo pāris gadu laikā aizsteigušies tālu priekšā, tur šobrīd pieejami vairāk nekā 100 spēles laukumi.

Viens no disku golfa aizsācējiem Latvijā Gatis Kurzemnieks stāsta, ka igauņus disku golfs ir ļoti aizrāvis. Iespējams, viņi seko kaimiņvalsts Somijas piemēram, kur laukumu skaits jau esot vairākos simtos. Izskatās, ka kaimiņzemju piemēram drīz varētu sekot arī Latvija.

Disku golfs ir demokrātisks sporta veids, jo neprasa speciālu sagatavotību un spēlēšana ir lēta, viena spēle izmaksā pāris eiro. Tikmēr azartiskākajiem un meistarīgākajiem sportistiem iespējams piedalīties sacensībās, lai mērotos meistarībā ar citiem spēles entuziastiem. Šogad notiks Latvijas kauss disku golfā, kas sastāvēs no sešiem posmiem visas vasaras garumā. Īpašs jaunievedums ir Latvijas čempionāts. Sacensības notiks divu dienu garumā, un tajās varēs startēt 72 labākie sportisti pēc Latvijas Disku golfa federācijas reitinga.

Kurzemnieks pastāstīja, tā kā spēlētāju un laukumu skaits Latvijā aizvien pieaug, tad jābūt arī vairāk sacensībām, kur spēlētājiem cīnīties. Tieši tādēļ būs gan Latvijas kauss, gan čempionāts.

Latvijas Radio devās uz Mežaparkā esošo laukumu, lai apskatītu, kā šī spēle izskatās dabā un spēlētājiem pajautātu, kas viņus piesaista šim salīdzinoši jaunajam sporta veidam. Lai gan šobrīd tur notiek renovācijas darbi un laukums tiek paplašināts, izdodas sastapt vairākus spēles entuziastus.

Atjaunotajā Mežaparka laukumā pēc remontdarbu pabeigšanas ir plānoti uzreiz divi laukumi, vienā būs 18 grozi, savukārt otrā deviņi. Laukuma pārbūve varētu turpināties līdz jūlijam, jo jūlija otrajā pusē tur paredzēts aizvadīt Latvijas čempionātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti