Desmitgadīga britu skeitbordiste pretendēs kvalificēties Tokijas olimpiādei

Tikai 10 gadus veco skeitbordisti Skaju Braunu iekļāva Lielbritānijas izlasē ar valsts finansējumu, lai talantīgā meitene līdzās divreiz vecākiem un krietni garākiem sportistiem labāk sagatavotos atlases sacensībām un kvalificētos 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm, ceturtdien rakstīja insidethegames.biz.

Skeitbordā nav noteikts minimālais dalības vecums, tādēļ Skaja Tokijā varētu kļūt par visu laiku jaunāko britu olimpieti, startējot tikai 12 gadu vecumā. Brauna gan nav nezināma sportiste - viņas video ir skatīti vairāk nekā 50 miljonus reižu, bet Skajas "Instagram" kontam ir vairāk nekā 300 tūkstošu sekotāju. 

Februārī Skaja startēja arī "Simple Session" sacensībās Tallinā, kur 1,34 metrus garā skeitbordiste uzvarēja sieviešu konkurencē. 

Skaja izvēlējās pārstāvēt Lielbritāniju, lai gan varētu startēt arī zem Japānas karoga. Japānā dzimušās meitenes tēvs ir brits, bet māte - japāniete. Savu pirmo reklāmas līgumu viņa noslēdza septiņu gadu vecumā un ir redzama arī jaunākajā "Nike" reklāmā līdzās pasaules sporta zvaigznēm.

"Patiešām sagaidu, ka man būs iespēja kvalificēties olimpiskajām spēlēm," teica Skaja. "Lai gan man patīk skeitot, jo tas ir jautri, nudien būtu lieliski startēt pilsētā, kur esmu dzimusi."

Lielbritānijā nodibinātais sporta Izaugsmes fonds nodrošinās iespēju pieciem skeitbordistiem sagatavoties un startēt olimpiskajā kvalifikācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti