Dambretists Valneris: Stabiliem panākumiem vajadzīga augsta profesionalitāte

Augsta līmeņa sacensībās dažādos sporta veidos ir iespēja gūt kādu atsevišķu lielu panākumu, bet stabili augstvērtīgiem rezultātiem nepieciešams nemainīgi augsts profesionalitātes līmenis, Latvijas Radio teica dambretists Guntis Valneris, kurš šoruden kļuva par pasaules čempionātā bronzas medaļnieku.

Latvijas sportā daudz kas tiek darīts pusamatieriskā līmeni, bet tas neliedz sasniegt atsevišķus augstus rezultātus, sacīja Valneris. Taču uzturēt stabilus rezultātus augstā līmenī jau ir nesalīdzināmi sarežģītāk, un tas prasa pastāvīgi profesionālu un efektīvu pieeju. Valneris piebilda, ka tas attiecas tiklab uz dambreti, kā arī, piemēram, vieglatlētiku, kur viena lieta ir vienreiz "izšaut", bet jau pavisam kas cits, ja pastāvīgi jānodrošina augsta līmeņa rezultāti.

Guntis Valneris par profesionalitāti sportāInita Kresa-Katkovska

  Valneris ir guvis arī trenera pieredzi Ķīnā, kur Sečuaņas provincē neilgu laiku gatavoja jaunatnes izlasi valsts mēroga kompleksajām sacensībām, kas notiek arī prāta spēlēs. Ja Eiropas valstīs vecāki parasti nav gatavi par bērna nodarbībām izdot 100 eiro mēnesī, Ķīnā viss ir savādāk, it īpaši lielākajās pilsētās, sacīja dambretes lielmeistars. Ķīnā ilgstoši realizētā viena bērna politika radījusi situāciju, ka ķīniešiem sava vienīgā atvase ir īpaši lolojama, un līdzekļi uz to netiek taupīti.

  Ja Latvijā ir dambretē talantīgs bērns, augstu līmeni viņš sasniedz 17-18 gadu vecumā, kad jāizvēlas profesija, un vecāki mudina izvēlēties stabilāku pamatu nākotnei, sacīja 1994.gada pasaules čempions Valneris. Turpretim Ķīnā ir solīdas stipendijas provincē labākajiem spēlētājiem, tiek nodrošināti treneri un dambretes spēlēšanu uzskata par līdzvērtīgu profesiju, piemēram, jurista darbam.

  Šogad pasaules čempionātā iegūtā bronzas medaļa Valnerim dod pārliecību, ka viņš arvien spēj garus turnīrus izturēt gan fiziski, gan emocionāli. Par 3.vietu sportists gan ir visai neapmierināts, jo jau pirms čempionāta viņam bija skaidrs, ka uz uzvaru nopietni pretendēs četri dambretisti.

  Pašlaik Valnerim ir atelpas brīdis, bet vēlāk rudenī viņš vēl spēlēs viendienas pasaules ātrspēles čempionātā Nīderlandē, kam īpaša gatavošanās nav paredzēta. Pēdējos gadus Valneris ir spēlējis tikai 100 lauciņu dambreti, bet šogad sev par pārsteigumu kļuva par Latvijas čempionu 64 lauciņu dambretē.

  Valneris 1994. gadā uzvarēja pasaules čepionātā Hāgā, kā arī 2008.gadā izcīnīja bronzas medaļu pasaules intelektuālajās sporta spēlēs Pekinā. Viņš ir arī divkārtējs Eiropas čempions (1992, 2008) un pasaules čempions ātrspēlē (1999, 2007).

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Sports
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti