Daļa NFL futbolistu uzskata par nepietiekamu miljarda dolāru kompensāciju

Vairāki bijušie Nacionālās futbola līgas (NFL) amerikāņu futbola spēlētāji iesniedza prasību tiesā, lai panāktu lielāku izmaksu par kaitējumu veselībai sportistu karjeras laikā, trešdien vēstīja Ziemeļamerikas mediji. NFL ir gatava izmaksāt vienu miljardu dolāru (800 miljonu eiro) par smadzeņu satricinājumiem, kas daudziem spēlētājiem radīja smagas veselības problēmas.

Prasību Filadelfijas tiesā iesniegušo septiņu spēlētāju advokāts Stīvens Molo pauda pārliecību, ka NFL var atļauties izmaksāt lielāku kompensāciju. NFL ienākumi gadā sasniedz 10 miljardus dolāru, tādēļ kritiķi uzskata, ka kompensācijas spēlētājiem par sabojātu veselību var būt lielākas. Pašlaik paredzētajā kompensāciju shēmā arī nav iekļautas izmaksas par uzvedības problēmām, ko varētu būt izraisījušas smadzeņu traumas.

NFL rēķinās, ka apmēram 6000 bijušo spēlētāju jeb 28 procenti līgas bijušo sportistu ir cietuši no demences vai Alcheimera slimības. Atkarībā no spēlētāju vecuma un viņu stāža līgā kompensācijas vidējais apmērs būs 190 000 dolāru, lai gan tas var sasniegt arī trīs miljonus dolāru. Apmēram 112 miljonus dolāru no kompensācijas summas honorāros saņems advokāti.

Uzskata, ka kolektīvas vienošanās panākšana ļaus NFL izvairīties no turpmākas tiesvedības un apsūdzībām spēles risku ļaunprātīgā slēpšanā. Līdz četriem miljoniem dolāru varēs saņemt arī no hroniskas traumatiskas encefalopātijas mirušo NFL spēlētāju tuvinieki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti