Cilvēktiesību aizstāvji izgaismo vardarbību pret nepilngadīgajiem sportistiem Japānā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Cilvēktiesību organizācija “Human Rights Watch” pirmdien, 20. jūlijā, publicējusi ziņojumu, kas izgaismo sistemātisku vardarbību pret jaunajiem sportistiem Japānā. Dokuments atklāj drakoniskās metodes, ar kādām treneri pārmāca savus audzēkņus. Cilvēktiesību organizācija cer, ka tās ziņojums gadu pirms pārceltajām Tokijas olimpiskajām spēlēm piespiedīs Japānas sporta vadību beidzot mainīt ierasto kārtību.  

ĪSUMĀ:

  • “Human Rights Watch”: Japānas treneri piekopj vardarbību pret sportistiem.
  • Ziņojums: gadiem pret nepilngadīgajiem vērsta fiziskā un emocionāla vardarbība.
  • Daudziem sportistiem ir smagas emocionālās un fiziskās veselības problēmas.
  • 2013.gadā Japānas Olimpiskā komiteja solīja izskaust vardarbību.
  • “Human Rights Watch”: Kopš tā laika ir paveikts ļoti maz.
  • Starptautiskā Olimpiskā komiteja: Vardarbība ir pretrunā ar olimpiskās kustības vērtībām.

Šajā nedēļā Japānas galvaspilsētā Tokijā vajadzēja sākties vasaras olimpiskajām spēlēm. Taču četrgades nozīmīgāko sporta notikumu pārcēla uz nākamo gadu pēc tam, kad pasaulē uzliesmoja koronavīruss Covid-19.

Cilvēktiesību aizstāji izgaismo vardarbību pret nepilngadīgajiem sportistiem Japānā
00:00 / 02:22
Lejuplādēt
Nav nejaušība, ka cilvēktiesību organizācija “Human Rights Watch” pirmdien nāca klajā ar ziņojumu par japāņu sporta treneru gadu desmitiem piekoptu fizisko, seksuālo un emocionālo vardarbību pret saviem nepilngadīgajiem audzēkņiem.

67 lappušu biezajā dokumentā teikts, ka iepļaukāšana, iedunkāšana, speršana un mešana ar dažādiem objektiem ir tikai daži no veidiem, kā treneri soda audzēkņus.

Ziņojums tapis, intervējot un anketējot vairāk nekā 800 bijušo atlētu, kuri bērnībā ir trenējušies vairāk nekā 50 sporta veidos.

Daudziem no viņiem ir smagas emocionālās un fiziskās veselības problēmas. Pēdējos gados Japānā vairāki pusaugu sportisti ir izdarījuši pašnāvību pēc tam, kad regulāri cieta no savu treneru emocionālās un fiziskās vardarbības.

2013. gadā Japānas Olimpiskā komiteja solīja izskaust vardarbību pret sportistiem pēc tam, kad organizācijas pasūtītā pētījumā atklājās, ka vairāk nekā 10% japāņu atlētu ir cietuši no emocionālas un fiziskas vardarbības treniņprocesa laikā.

Tomēr “Human Rights Watch” apgalvo, ka kopš tā laika ir paveikts ļoti maz, lai risinātu iesakņojušos problēmu, kas ir izplatīta ne tikai Japānā, bet visā pasaulē.

Piemēram, pirms diviem gadiem notiesāja ASV nacionālās sieviešu sporta vingrošanas komandas ilggadējo ārstu Leriju Naseru, kuru seksuālā izmantošanā apsūdzēja vairāk nekā 150 sievietes un meitenes.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja paziņojusi, ka cilvēktiesību organizācijas izgaismotā sistemātiskā vardarbība Japānas sportā ir “pretrunā ar olimpiskās kustības vērtībām”, vēsta raidsabiedrība “Deutsche Welle”. Komiteja arī norāda, ka tās prioritāte ir atlētu drošība un labklājība.

Nākamā gada 23. jūlijā paredzēta pārcelto Tokijas vasaras olimpisko spēļu atklāšana.

Taču šomēnes veiktā aptaujā noskaidrojies, ka tikai nedaudz vairāk nekā 23% Japānas iedzīvotāju vēlas, lai spēles notiktu. Vairums japāņu uzskata, ka olimpiskās spēles būtu jāpārceļ vēl par gadu vai jāatceļ pavisam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti