Čerkovskis: 21 gads pieccīņā – un būs vēl!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas sportists Deniss Čerkovskis pirms nedēļas sekmīgi startēja Brazīlijā - viņš izcīnīja augsto otro vietu Riodežaneiro notiekošā Pasaules kausa izcīņas modernajā pieccīņā otrā posma finālsacensībās.

Kopsummā Latvijas pārstāvis tika pie 5716 punktiem, uz goda pjedestāla Pasaules kausa posmos kāpjot vien otro reizi karjerā pēc 2009.gada Pasaules kausa posma Ungārijā, kur Deniss izcīnīja augstāko godalgu.

Paukošanā Čerkovskis uzrādīja trešo labāko rezultātu, bet peldēšanā viņam tikai 33.vieta 36 sportistu konkurencē. Iekavēto Latvijas sportists ar uzviju atguva jāšanā, kura ieguva maksimālo punktu summu (1200 punkti) un uzrādīja labāko rezultātu. Apvienotajā skriešanas un šaušanas disciplīnā Čerkovskim 16.rezultāts, kas gan ļāva saglabāt otro pozīciju un finišēt 13 sekundes aiz ungāra Adama Maroši.

Nākamajā dienā Čerkovskis kopā ar Jeļenu Rubļevsku izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa jauktās stafetes sacensībās. Paukošanā Latvijas sportisti uzrādīja trešo rezultātu starp 16 valstīm, peldēšanā bija 14. ātrākie, bet jāšanā sasniedza otro rezultātu. Savukārt apvienotajā skriešanas un šaušanas disciplīnā Rubļevska un Čerkovskis sasniedza sesto laiku, kas summā ļāva finišēt trešajā vietā.

Bet pirms mēneša notikušajā Pasaules kausa pirmajā posmā Rubļevska izcīnīja 14.vietu, bet Čerkovskis ierindojās 20.pozīcijā. Savukārt stafetes sacensībās Latvijas komandai bija ceturtā vieta.

Londonas olimpiskajās spēlēs Rubļevska izcīnīja astoto vietu, bet Čerkovskis ierindojās 19.pozīcijā. Atēnās viņš bija 4.vietā.

34 gadus vecais Deniss Čerkovskis sportā ir jau vairāk nekā 20 gadus. Viņa izvēlētajā disciplīnā – modernajā pieccīņā ietilpst šaušana, paukošana, peldēšana, jāšana ar zirgu un kross. Latvijas Olimpiskās vienības sastāvā ir kopš 1998. gada. Piedalījies četrās Olimpiskajās spēlēs (2000., 2004., 2008., 2012.).

„Jaunajai sezonai es sāku gatavoties tūlīt pēc Londonas. Es nebiju apmierināts ar savu startu Olimpiskajās spēlēs, tāpēc gribēju pierādīt, ka varu labāk. (..) Pēc pirmā posma Koloradospringsā, kur biju 20., tur palikām uz treniņnometni trīs nedēļas. Izdarījām diezgan daudz un labi, iekšējā pārliecība bija stipra, bija vien jāparāda, uz ko tu esi spējīgs.”

Denisam nereti grūtības bijušas jāšanā, šoreiz paveicās: „Zirgs bija gana labs, varbūt paveicās ar izlozi vairāk nekā citiem sportistiem. (..) Iepriekšējā dienā gan visi ar to zirgu izjāja ar kļūdu – atteikšanos pie sestā šķēršļa. Es izjāju bez kļūdām.”

Čerkovskis atzīst, ka visi cieš no naudas trūkuma – arī rezultāti pēc Olimpiādes nedeva cerības prasīt ko vairāk. Taču tagad ir rokās labas kārtis un līdz ar to cerība, ka atbalsts varētu būt lielāks. Tāpēc rūpīgi jāizstrādā treniņu un sacensību plāns – nākošajai olimpiādei jāgatavojas atbildīgi!