Burtniekos gatavojas Olimpiešu parka 5 gadu jubilejai

Sestdien, 24. maijā, Burtnieku novada Valmiermuižā norisināsies Olimpiešu parka piecu gadu jubilejas svinības, informē Burtnieku novada pašvaldības pārstāve Zane Ābelīte-Medne.

Dienā notiks olimpiešu un sporta draugu tikšanās, kā arī jaunu kociņu stādīšana Olimpiešu parkā. Bet pievakarē Valmiermuižas parkā skanēs svētku koncerts ar jauno operas mākslinieku piedalīšanos.

Šajā – svētku reizē – kokus Olimpiešu parkā stādīs olimpisko zelta medaļu ieguvēji – bobslejists Jānis Ķipurs, kurš izcīnīja uzvaru  bobslejā divniekos 1988. gadā Kalgari olimpiskajās spēlēs, volejbolists Pāvels Seļivanovs, kurš 1980. gadā Maskavā olimpiskajās spēlēs PSRS komandas sastāvā izcīnīja zelta medaļu un šķēpmetējs Dainis Kūla, kurš zelta medaļu ieguva 1980. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Maskavā.

Tāpat savus kokus stādīs „jaunie” olimpieši – bobslejisti Oskars Ķibermanis, Oskars Melbārdis,  Māris Onskulis un Jānis Skrastiņš, volejbolists Raimonds Vilde, vieglatlēts Jānis Karlivāns un soļotājs Aigars Fadejevs, kā arī sporta draugs – Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume. Savukārt olimpieši, kuri parkā kociņus iestādījuši jau iepriekš, kopā ar svētku apmeklētājiem dosies apskatīt, kā tie paaugušies.

„Olimpiešu parks ir vienīgā vieta Latvijā, kur aug vismaz 13 olimpisko čempionu un daudzu citu ar olimpisko kustību un sportu saistītu cilvēku stādīti koki un to klāsts papildinās ar katru gadu. Olimpiešu parks kalpo gan par Māra Štromberga, Jaņa Lūša un citu čempionu un viņu sasniegumu pieminēšanas vietu, gan arī par izglītošanas un patriotisma audzināšanas vietu, ļaujot saprast, ka mūsu pašu cilvēki un laikabiedri no Latvijas, Valmieras, Burtnieku novada, ieguldot smagu un mērķtiecīgu darbu, arī šodien spēj sasniegt pasaules virsotnes un nest Latvijas vārdu pasaulē. Lai šis Olimpiešu parks zeļ un kuplo mūžīgi!” ar Olimpiešu parkā iestādītajiem kokiem lepojas Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, vismaz reizi gadā viņš apmeklē arī savu koku.

Pievakarē Valmiermuižas parkā būs dzirdams populāru melodiju koncerts. Tajā piedalīsies jaunie operas mākslinieki Diāna Rudāne un Mihails Čuļpajevs, koncertmeistars Gints Bērziņš. Koncertā uzstāsies un svētku dalībniekus priecēs arī Valmieras pagasta jauniešu deju kolektīvs „Sadancis”.

Olimpiešu parks izveidots 2009. gadā, pēc tam kad no 2008. gada vasaras olimpiskajām spēlēm Pekinā BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs mājās pārveda zelta medaļu, bet izcilais olimpietis Jānis Lūsis svinēja ievērojamu jubileju. Parka izveides idejas autori ir BMX sporta klubs „Tālava”. Parks ir unikāls ar to, ka kokus tajā stādījuši gan Valmieras tuvākajā apkārtnē dzīvojoši olimpieši, gan pasaules olimpiskie čempioni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti