Brits Skeltons 58 gados kļūst par jāšanā vecāko olimpisko čempionu

Startējot karjerā septītajās olimpiskajās spēlēs, Lielbritānijas jātnieks Niks Skeltons piektdien 58 gadu vecumā izcīnīja zelta medaļu šķēršļu pārvarēšanā un kļuva par jāšanas sportā vecāko olimpisko čempionu, vēstīja aģentūra AP. Startējot ar zirgu ''Big Star'', čempions augstākā kaluma godalgu ieguva pārlēkšanā, kur cīņu par medaļām turpināja seši jātnieki.

Bez soda punktiem maršrutu veica seši jātnieki, savukārt pārlēkšanā Skeltons ar ''Big Star'' bija ātrākie, finišējot pēc 42,82 sekundēm. Sudrabu ieguva zviedrs Peders Fredriksons ar ''All Inn'', bet bronzu nodrošināja 2008.gada olimpiskais čempions Kanādas sportists Eriks Lameizs ar ''Fine Lady 5''.

Jātnieka karjerā Skeltons ir guvis daudz nopietnu traumu, un uzkāpšanai zirgā viņam pašlaik nepieciešamas trepes. Pēc uzvaras Skeltons atzina, ka Rio, visticamāk, bija viņa pēdējais starts, un viņš varējis tikai sapņot par tik veiksmīgu noslēgumu, kurā lielus nopelnus jātnieks atvēlēja savam zirgam, kurš nebija uzvarējis nevienās sacensībās kopš 2013.gada un arī ilgi tika dziedēts no savainojumiem.

Skeltons ir arī vecākais Rio spēļu čempions, savukārt jāšanas sportā viņš apsteidza vācieti Klausu Balkenholu, kurš 56 gadu vecumā uzvarēja komandu sacensībās iejādē 1996.gadā Atlantas olimpiskajās spēlēs. Skeltons ir otrais vecākais Lielbritānijas olimpiskais čempions - Džošua Milners 1908.gadā šaušanas sacensībās uzvarēja 61 gada vecumā.