Sadaļas Sadaļas

Badmintonistus no lamāšanās un rupjībām atturēs naudas sodi

Latvijas Badmintona federācijas valde pieņēmusi lēmumu piemērot naudas sodus spēlētājiem, kuri badmintona spēles laikā uzvedas nesportiski, tostarp rupji lamājas vai ir nesavaldīgi pret inventāru, informē Latvijas Badmintona federācija. Tas gan nenozīmējot, ka badmintonisti ir rupekļi.

"Nav pamats uzskatīt, ka Latvijas badmintons šobrīd būtu rupjš. Ir bijuši vien atsevišķi precedenti, un tā noteikti nav sistēma. Taču mums ir jādara viss iespējamais, lai mūsu sports paliktu tikpat draudzīgs, inteliģents un vienlaicīgi sportisks. Jaunieši ir savlaicīgi jāaudzina, ka rupjība, nesavaldība un citāda nesportiska rīcība nav pieļaujama," skaidrojis Latvijas Badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics.

Viņš arīdzan iesaka citām sporta federācijām sekot Badmintona federācijas piemēram. "Sportam ir jābūt tai vietai, kas disciplinē, nevis rosina uz rupjību un visatļautību," norādīja Gruškevics.

"Esmu dzirdējis, ka citos sporta veidos rupji lamājas ne tikai spēlētāji, bet arī treneri un vecāki. Un visi noskatās, aizbildinoties, ka tā jau esot audzināšanas problēma, kas sakņojas ģimenēs. Nē! Mums ir iespēja pašiem ietekmēt, lai mūsu vidē nav rupjību un nesavaldības," pauda Latvijas Badmintona federācijas prezidents.  

Latvijas Badmintona federācijas valdes pieņemtais lēmums paredz, ka par tiesneša parādītu dzelteno kartīti sods būs 25 eiro, bet par sarkano kartīti 50 eiro. Latvijā noteikti sodi ir tieši desmit reizes mazāki nekā Pasaules Badmintona federācijas noteikti sodi pasaules reitinga sacensībās.

"Pasaules Badmintona federācijas apstiprinātie noteikumi nosaka, ka tiesnesis var parādīt dzelteno un sarkano kartīti līdzīgi kā futbolā un citās sporta spēlēs. Dzeltenā kartīte ir brīdinājums, bet sarkanā kartīte ir nevis noraidījums, bet gan soda punkts, kas var izšķirt pat spēles likteni," skaidrojis Latvijas Badmintona federācijas valdes loceklis un Latvijā vienīgais starptautiskās kategorijas badmintona tiesnesis Gunārs Lūsveris.

Gunārs Lūsveris precizē, ka dzelteno kartīti var parādīt par tādiem pārkāpumiem kā rupjība, nesavaldīga rīcība, piemēram raketes sišana pret grīdu vai inventāru, raketes mešana, kā arī par necieņu pret pretinieku, piemēram, bumbiņas izaicinošu padošanu pēc izspēles. Savukārt sarkano kartīti var piešķirt gan pēc piešķirtās dzeltenās kartītes, gan arī uzreiz gadījumā, ja spēlētājs ir savā nesavaldībā tieši radījis apdraudējumu citiem, speciāli salauzis inventāru, piemēram reklāmas planšeti.

Latvijā notiekošajās sacensībās dzelteno un sarkano kartīti varēs parādīt turnīra galvenā tiesneša nozīmēts paaugstinājuma tiesnesis, bet dzelteno kartīti varēs parādīt arī sacensību galvenais tiesnesis. Sodu saņēmušajiem sportistiem būs iespēja tiesneša lēmumu pārsūdzēt Latvijas Badmintona federācijas Disciplinārlietu komisijā.

"Latvijas Badmintona federācijas mērķis nav iekasēt no spēlētājiem soda naudas. Es ļoti ceru, ka nevienam spēlētājam sods par nesportisko rīcību netiks piemērots. Esmu pārliecināts, ka iespējamais naudas sods un disciplinārlietas ierosināšana noteikti mudinās atturēties pat visemocionālākos spēlētājus," rezumējis Gruškevics.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt