Ātrslidotājs Silovs olimpiskajā kvalifikācijā nostiprina pozīcijas trijās distancēs

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs nedēļas nogalē Astanā priekšpēdējā olimpiskās atlases posmā sasniegtos rezultātus nosauca par viduvējiem, taču viņa pozīcijas startam Sočos trijās distancēs ir itin stabilas, liecina Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) pirmdien publicētais olimpiskās kvalifikācijas rangs.

Silovs pēc Kazahstānā aizvadītā trešā Pasaules kausa posma olimpiskajā kvalifikācijā ieņem 16.vietu 1500 metru distancē un 21.vietu 1000 metros, kā arī ir ierindots 21.vietā 5000 metros. Savukārt 500 metru distancē Silovs pašlaik ir trešā rezervista statusā.

ISU nosacījumi paredz, ka olimpiskās ceļazīmes ātrslidošanā individuālajās distancēs sportisti var iegūt pēc vietas divos kvalifikācijas rangos. Pirmās 20 ceļazīmes 500, 1000 un 1500 metros piešķirs pēc četros Pasaules kausa posmos attiecīgajā distancē summā iekrātajiem punktiem, bet pārējos 20 dalībniekus noteiks pēc labākā rezultāta, kas distancē sasniegts kvalifikācijas sacensībās. 5000 metru distancē 16 olimpiešus nosaka pēc vietas rangā, savukārt pēc sasniegtā rezultāta Sočos varēs startēt vēl 12 sportisti.

Pēdējais no četriem olimpiskajā kvalifikācijā iekļautajiem Pasaules kausa posmiem nedēļas nogalē risināsies Berlīnē, kur Silovs neplāno startēt 500 metros, tādēļ šajā distancē sacensības Sočos, visticamāk, notiks bez viņa līdzdalības. Silovs Vācijā cīnīsies 1000 metru un 1500 metru distancēs ar mērķi pietuvoties labākajiem, lai Sočos varētu startēt spēcīgāko grupā.

Jau vēstīts, ka Astanā trešajā olimpiskās kvalifikācijas Pasaules kausa posmā Silovs sasniedza 13. vietu 1500 metros un 15. vietu 1000 metru distancē, startējot spēcīgākajā A grupā. Latvijas Ātrslidošanas federācijas prezidents Edvīns Silovs jau pēc sacensībām Astanā bija pārliecināts, ka Haralds Silovs Sočos slidos trīs distances.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti