Ātrslidotājs Silovs izcīna 13.vietu Pasaules kausa posma distancē

Ātrslidotājs Haralds Silovs piektdien Astanā izcīnīja 13. vietu Pasaules kausa sezonas trešajā posmā 1500 metru distancē, liecina rīkotāju informācija. Sacensības Kazahstānas galvaspilsētā turpināsies sestdien un svētdien.

Silovs startēja spēcīgākajā A grupā, kur finišēja pēc minūtes un 47,45 sekundēm, kas viņam nodrošināja 18 punktus Pasaules kausa kopvērtējumā. Uzvarēja Krievijas ātrslidotājs Deniss Jusjkovs ar rezultātu 1:45,06.

Posma turpinājumā sestdien risināsies sacīkstes 500 metru un 1000 metru distancē, bet svētdien sportisti vēlreiz sacentīsies 500 metros un būs sacensības 10 000 metru distancē.

Astanā risinās priekšpēdējais no olimpiskajā kvalifikācijā iekļautajiem četriem Pasaules kausa posmiem. Pēdējās atlases sacensības būs vēl pēc nedēļas Berlīnē. Līdzšinējie rezultāti Silovu ir pietuvinājuši olimpiskajam startam Sočos.

Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) nosacījumi paredz, ka olimpiskās ceļazīmes ātrslidošanā individuālajās distancēs sportisti var iegūt pēc vietas divos kvalifikācijas rangos. Pirmās 20 ceļazīmes 500, 1000 un 1500 metros piešķirs pēc četros Pasaules kausa posmos attiecīgajā distancē summā iekrātajiem punktiem, bet pārējos 20 dalībniekus noteiks pēc labākā rezultāta, kas distancē sasniegts kvalifikācijas sacensībās.