Ātrslidotājs Silovs ar Latvijas rekordu uzvar B grupā Pasaules kausa posma distancē

Ātrslidotājs Haralds Silovs piektdien Soltleiksitijā laboja Latvijas rekordu un uzvarēja B grupā Pasaules kausa otrajā posmā 1500 metru distancē, liecina rīkotāju informācija. Spēcīgākās A grupas 20 dalībnieki startēs vēlāk, taču katrā grupā ir sava punktu uzskaite.

Uzvaru grupā Silovam nodrošināja finišs pēc minūtes un 44,66 sekundēm, kas viņam ļāva 37 dalībnieku konkurencē par vienu simtdaļu apsteigt amerikāni Džonatanu Kuku un nodrošināja 25 punktus Pasaules kausa kopvērtējumā.

Sezonā pirmajā Pasaules kausa posmā pirms nedēļas Kalgari Silovs 1500 metros saņēma astoņus punktus par 18.vietu A grupā. Katrā grupā rezultātus skaita atsevišķi. Silova līdzšinējais personiskais personiskais un Latvijas rekords 1500 metros bija minūte un 45,90 sekundes.

Vēlāk piektdien Silovs ieguva 23. vietu B grupā 500 metros un distancē punktus nenopelnīja. Grupas uzvarētājam Taivānas ātrslidotājan Činjanam Sunam viņš zaudēja 0,82 sekundes.

Posma turpinājumā sestdien būs sacīkstes 1000 metru distancē, bet svētdien sportisti vēlreiz sacentīsies 500 metros un būs sacensības 5000 metru distancē.

Silovs jau pirmajās sacensībās 1000 un 1500 metros pirms nedēļas izpildīja rezultāta kvalifikācijas normatīvu, bez kura nav iespējams iegūt olimpisko ceļazīmi. Latvijas sportists 1000 metros finišēja pēc minūtes un 8,93 sekundēm (normatīvs 1:10,80), bet 1500 metros mērķa līniju šķērsoja pēc minūtes un 46,21 sekundes (normatīvs 1:48,50).

Olimpiskajā kvalifikācijā iekļautais otrais Pasaules kausa posms ASV ilgs līdz svētdienai. Trešais no četriem olimpiskās kvalifikācijas posmiem risināsies novembra beigās Astanā, Kazahstānā, savukārt vēl pēc nedēļas Berlīnē būs pēdējās atlases sacensības.

ISU nosacījumi paredz, ka olimpiskās ceļazīmes ātrslidošanā individuālajās distancēs sportisti var iegūt pēc vietas divos kvalifikācijas rangos. Pirmās 20 ceļazīmes 500, 1000 un 1500 metros piešķirs pēc četros Pasaules kausa posmos attiecīgajā distancē summā iekrātajiem punktiem, bet pārējos 20 dalībniekus noteiks pēc labākā rezultāta, kas distancē sasniegts kvalifikācijas sacensībās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti