Ātrslidotājam Silovam paredz drošu dalību Soču olimpiskajās spēlēs

Haralds Silovs ar pirmajos trijos Pasaules kausa posmos sasniegtajiem rezultātiem praktiski ir nodrošinājis tiesības startēt Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, svētdien informēja Latvijas Ātrslidošanas federācijas prezidents Edvīns Silovs.

Pēdējais no četriem olimpiskajā kvalifikācijā iekļautajiem Pasaules kausa posmiem notiks nākamajā nedēļas nogalē Berlīnē, taču Haralds Silovs sezonas pirmās puses galveno mērķi jau ir izpildījis, kvalificējoties startam Sočos trijās disciplīnās, pavēstīja Edvīns Silovs. Nedēļas nogalē Astanā trešajā olimpiskās kvalifikācijas Pasaules kausa posmā Haralds Silovs sasniedza 13. vietu 1500 metros un 15. vietu 1000 metru distancē, startējot spēcīgākajā A grupā.

Berlīnē Haralds Silovs vēl cīnīsies 1000 metru un 1500 metru distancēs A grupā ar mērķi Pasaules kausa rangā nostiprināties 20 labāko vidū, lai Sočos varētu startēt spēcīgāko grupā tuvāk sacensību beigām. Edvīns Silovs uzsvēra, ka Haraldam Silovam jau trešo sezonu pirmie Pasaules kausa posmi nav veiksmīgi, un ātrslidotāja rezultāti neatspoguļo viņa potenciālu.

Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) nosacījumi paredz, ka olimpiskās ceļazīmes ātrslidošanā individuālajās distancēs sportisti var iegūt pēc vietas divos kvalifikācijas rangos. Pirmās 20 ceļazīmes 500, 1000 un 1500 metros piešķirs pēc četros Pasaules kausa posmos attiecīgajā distancē summā iekrātajiem punktiem, bet pārējos 20 dalībniekus noteiks pēc labākā rezultāta, kas distancē sasniegts kvalifikācijas sacensībās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti