Atlētu komisijas vadītāja Vaičule: Ir pareizi celt trauksmi aizdomās par personas izmantošanu

Labākais veids, kā novērst sportistu seksuālu izmantošanu vai pakļaušanai kādai citai agresijai, ir nebūt vienaldzīgiem un turēt acis vaļā, it īpaši, ja runa ir par nepilngadīgu personu, Latvijas Radio ceturtdien teica Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Atlētu komisijas vadītāja Gunta Vaičule.

Par absolūti pareizu Vaičule nosauca Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ģenerālsekretāra Dmitrija Miļkeviča rīcību, vēršoties Igaunijas Vieglatlētikas asociācijā par trenera Mehisa Viru nepieņemamu attieksmi pret savu audzēkni pasaules junioru čempionātā Kolumbijā.  

Gunta Vaičule par sportistu pasargāšanas nepieciešamību
00:00 / 03:10
Lejuplādēt

"Dmitrijs [Miļkevičs] rīkojās absolūti pareizi. Labākais veids, kā šādus gadījumus novērst, ir turēt acis vaļā un nebūt vienaldzīgiem," teica Vaičule.

It īpaši, ja runa ir par nepilngadīgām personām, bija pareizi pievērst situācijai uzmanību, bet tajā pašā laikā atturēties no tūlītējas personiskas iesaistīšanās konfliktā, uzsvēra Vaičule. Viņa atzina, ka tēma ir jutīga, un prevencija ir labākā aizsardzība.

LOK Atlētu komisijas vadītāja uzskata par nepieciešamu izglītot trenerus kursos un runāt par drošas vides jautājumiem gan ar sportistiem – īpaši ar nepilngadīgiem atlētiem, gan viņu vecākiem. Svarīgi ir arī paplašināt sportistu redzesloku un veidot ap viņiem plašāku vidi ar lielāku iesaistīto personu skaitu, piebilda Vaičule.

Informācija par palīdzību sportistiem, kuri tiktu pakļauti agresīvas rīcības riskam, nav uzkrītoša, bet ir brīvi pieejama, uzsvēra LOK Atlētu komisijas vadītāja. Viņa gan piebilda, ka sportisti lielākoties ir introverti, taču ir svarīgi spēt runāt par savām sajūtām. 

Miļkevičs paskaidroja, ka Latvijas vieglatlētikā visu iesaistīto personu pasargāšanai ir pievērsta liela uzmanība, lai nodrošinātu drošu vidi bez seksuālas vardarbības vai jebkādas citas nepieņemamas attieksmes. Miļkevičs cer, ka Igaunijā izvērsusies trenera Mehisa Viru lieta pamudinās ikvienu drošāk skaļi runāt kādu problēmu situāciju gadījumā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti