Arvien vairāk sportistu trenējas ārzemju speciālistu vadībā

Latvijā trūkst labu treneru - tas ir viens no iemesliem, kādēļ daudzi elites sportisti izvēlas trenēties ārzemju speciālistu vadībā. Latvijas Olimpiskās vienības vadītājs Einārs Fogelis LTV raidījumā "Sporta studija" atklāja, ka sportistiem nav nekādu ierobežojumu un viņi var brīvi izvēlēties savu treneri.

"Pirmā iniciatīva nāk no sportista," sacīja Fogelis, norādot, ka, mainot treneri, vienmēr ir bijusi pateicība iepriekšējam vadītājam, kā arī tiek minēti konkrēti iemesli, kāpēc nepieciešams jauns speciālists.

Fogelis atklāj - viņiem nav nekādu ierobežojumu, it īpaši sadarbojoties ar citiem Eiropas Savienības pilsoņiem. "Tik, cik trenerim pienākas šeit, tik arī tā nauda aiziet, piemēram, uz Igauniju," sacīja Fogelis.

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Latvijas sportisti nolemj trenēties pie ārzemju treneriem, ir augstas kvalitātes speciālistu trūkums Latvijā. Kā vienu no retajiem pozitīvajiem Fogelis minēja BMX riteņbraukšanas treneri Ivo Lakuču, kas darbojas augstas kvalitātes kompleksā Valmierā. Fogelis arī norādīja, ka ideālā gadījumā Latvijā būtu divi šāda līmeņa sporta kompleksi un treneri, kas varētu savā starpā veidot veselīgu konkurenci. 

Latvijas Vieglatlētikas savienības ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs uzsver, ka tā ir arī Eiropas Vieglatlētikas asociācijas vīzija, ka sportistiem un treneriem ir jādalās ar savu pieredzi. Miļkevičs sacīja: "Mums visiem vajag būt vienotiem Eiropā, lai mēs varētu cīnīties pasaules līmenī un sasniegt augstus rezultātus." Līdzīgi uzskati ir šķēpmešanas trenerim Kimo Kinunenam, kas sacīja, ka vienmēr palīdz citiem ar padomu, ja tas nepieciešams. Miļkevičs uzskata, ka sportistiem būtu jārīko kopīgas nometnes, kuru laikā ne tikai sportisti, bet arī treneri varētu apmainīties ar savām zināšanām.

Pirms divarpus gadiem šķēpmetēji Zigismunds Sirmais un Līna Mūze izvēlējās trenēties somu specialista Kinunena vadībā, kas daudzu acīs radīja izbrīnu. "Daudzi nesaprata mūsu izvēli, daudzi pat nosodīja," sacīja Sirmais. Šķēpmetējs uzskata, ka ir izdarījis pareizo izvēli, norādot, ka Kinunens nav vienaldzīgs pret ārzemniekiem un ka viņš ir liels sporta entuziasts, kas palīdz ikvienam.

Trenēšanās ārzemju speciālista vadībā nereti nozīmē lielāku patstāvību, jo sportistiem bieži vien nākas pašiem aizpildīt finanšu atskaites un kārtot savus lidojumus un naktsmītnes. Sportistiem bieži vien nākas pārcelties uz dzīvi ārpus Latvijas, lai treneriem būtu vieglāk sekot līdzi viņu gaitām. Alternatīvs risinājums mūsdienās ir video tiešraides, kas ļauj treneriem sekot līdzi neklātienē. Sirmais atklāj, ka arī viņi piekopj šādu metodi savos treniņos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti