Dienas ziņas

Valmieras teātrī pirmizrāde – “Nāves deja”

Dienas ziņas

Ventspilī ziemas peldētāju salidojums

Ar zemnieku atbalstu iekārto trenažieru zāli

Ar zemnieku atbalstu iekārto trenažieru zāli

Pirms pieciem gadiem Jelgavas novada Sesavas pagastā piepildījās kāds paaudzēm lolots sapnis - durvis vēra sporta halle. Tagad ar pašu sportot gribētāju iniciatīvu un vietējo zemnieku finansiālu atbalstu izveidotas arī divas trenažieru zāles, kas aprīkotas ar 19 dažādiem trenažieriem.

Jaunās trenažieru zāles iekārtotas  sporta halles  saimniecības noliktavās, bet tas nemazina jauniešu sportotprieku. Pie svaru stieņiem un citiem spēka trenažieriem pārsvarā darbojas puiši, bet otrā zālītē valda dāmu paradīze. Trenažieru zāles  apmeklētāja Agnese darbojas ar patiku, lai kādu kaloriju nodedzinātu.

Līdz šim tuvākā trenažieru zāle bija apmēram 30 kilometru attālajā Jelgavā. Tas prasīja pārāk daudz laika un arī finansiāli ne visiem bija pa kabatai. Tā radās ideja izveidot pašiem savu trenažieru zāli, un aktīvākie tās īstenotāji bija jaunie zemnieki, kuri uzskata, ka muskuļus uztrenēt nevar, tikai cilājot siena ruļļus.

„Dzīvot uz laukiem gribas kvalitatīvi, un lai ir brīvajā laikā ko darīt. Lai mēs varam atnākt uz svaru zālīti vakarā, ja mēs gribam, lai mēs varam atnākt uz treniņu, pasportot. Tas ir vajadzīgs, un ja mēs to nedarīsim, es neredzu lielu nākotni laukiem, ja mēs nedomāsim par to,” atzīst  z/s ''Rudeņi'' pārstāvis Rūdolfs Kņope.

Trenažieru zāles iekārtošana izmaksāja 12 000 eiro, no kuriem pusi sedza Sesavas zemnieku saimniecības, bet iztrūkstošo pielika pašvaldība. Un šobrīd jau varot teikt, ka tas nav bijis veltīgi, secina Sesavas pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Krastiņš:

„Pirmajās dienās, kad atvērās trenažieru zāle, mēs jau esam uzskaitījuši ap simt apmeklētāju. Un tas ir praktiski vienas nedēļas laikā, tā kā es domāju, ka tas rādītājs ir gana augsts.”

Patlaban Sesavas pagastā dzīvo 1700 iedzīvotāji, no tiem ap 30% ir jaunieši.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti