Ar augstāku Latvijas handbola čempionāta līmeni grib celt tiesnešu kvalifikāciju

Latvijas čempionāta līmeņa celšana palīdzēs sagatavot arī augstākas kvalifikācijas tiesnešus, kam pašlaik pietrūkst iespēju vadīt augstas meistarības spraigas cīņas, Latvijas Radio teica Latvijas Handbola federācijas sacensību direktors Renārs Līcis, kurš karjerā arī pats ir tiesājis augsta līmeņa starptautiskās spēlēs.

Labi tiesneši nevar izaugt paši no sevis, jo viņiem ir vajadzīgas atbilstoša līmeņa spēles, lai celtu kvalifikāciju, paskaidroja Līcis. Ja vietējā čempionātā būs kaut mazliet augstāks spēļu līmenis, jo augstāka kļūs arī tiesnešu kvalifikācija, viņš uzsvēra.

Tiesājot spēlē ar 20 punktu starpību, tiesneša lēmums nav izšķirošs, toties cīņās ar dažu vārtu starpību katram tiesneša lēmumam jau ir pavisam cits svars. Tādēļ tiesnešiem vajadzīgs augsta līmeņa handbols, lai nodrošinātu maksimāli labu pilnveidošanās procesu.

Līcis ir starptautiskās kategorijas handbola tiesnesis, kurš vadījis spēles Eiropas, Āfrikas un pasaules čempionātu finālturnīros, kā arī 2008.gada Pekinas olimpiskās spēles. Sportista karjerā viņš bija pusprofesionāls handbolists, kļūstot par vairākkārtēju Latvijas un Baltijas līgas čempionu, kā arī bija kapteinis Latvijas valstsvienībā, kur aizvadīja 49 spēles.

Šogad Līcim piešķīra pedagoģijas doktora grādu sporta zinātnē sporta pedagoģijas apakšnozarē par aizstāvēto promocijas darbu "Augstas kvalifikācijas sporta spēļu tiesnešu sagatavošanas procesa optimizēšana".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti