Andrejam Šilo bronzas medaļa PČ spēka cīņā Jakutijā

Sibīrijas ziemeļaustrumos Jakutijā nedēļas nogalē norisinājās Pasaules čempionāts spēka cīņā. Latvijas komandas sportists Andrejs Šilo mājās pārveda bronzas medaļu, informē biedrība „Spēka pasaule”.

Latviju šajā čempionātā pārstāvēja Nauris Agrums, Andris Semjonovs, Andrejs Šilo un Artūrs Kravalis. Andrejs Šilo Pasaules čempionātā sacentās ar citu valstu sportistiem svara kategorijā līdz 60 kg. Pēc vairākām sīvām cīņām koka nūja palika Andreja Šilo rokās, un tika izcīnīta godpilnā 3.vieta. Andrejs Šilo dzīvo Balvos, bet ikdienā treniņus pavada sporta klubā „Gulbenes K.S.P.”.

Andreja Šilo treniņu biedrs Artūrs Kravalis no Līgo pagasta nelielās konkurences dēļ uzreiz nokļuva ceturtdaļfinālā. Zaudējot pirmajā cīņā Kirgizstānas sportistam, Artūrs Kravalis palika 5.-8.vietā svara kategorijā līdz 70 kg.

Valmieras smagatlētikas sporta kluba „Spēka Pasaule” sportists Nauris Agrums 18 sportistu konkurencē iekļuva ceturtdaļfinālā. Sportists čempionātā startēja svara kategorijā 125+ kg, taču Nauris Agrums (127 kg) bija viens no vieglākajiem atlētiem. Jau pirmajā cīņā nācās cīnīties pat ar 220 kg smagu sportistu no Serbijas. Šajā cīņā Nauris uzvarēja. Otrajā cīņā ar sportistu no Igaunijas Nauris Agrums zaudēja un palika 5.-8. vietā.

Valmierietis un Naura Agruma treniņu biedrs Andris Semjonovs Pasaules čempionātā Jakutijā startēja svara kategorijā līdz 90 kg, kur valdīja vissīvākā konkurence. Starp 32 spēcīgiem atlētiem Andris Semjonovs pirmajā cīņā piekāpās sportistam no Polijas un palika 17.-32.vietā. Latvijas izlases sportisti pirms startiem Jakutijā ceļā bija pavadījuši vairāk nekā 40 stundas.

Pasaules čempionāts spēka cīņā Jakutijā norisinājās pirmo gadu. Sportisti no visas pasaules sacentās astoņās svara kategorijās. Sacensību līderi bija sportisti no Krievijas. Pasaules čempionātā piedalījās arī Latvijā dzimušais, bet ASV dzīvojošais Mārtiņš Līcis, kurš startēja svara kategorijā līdz 125 kg. Mārtiņš Līcis pārstāvēja ASV komandu un izcīnīja tai sudraba medaļu.

Spēka cīņa (angļu val. MasWrestling) tiek uzskatīta par Jakutijas nacionālo sporta veidu, kas tikai nesen ir kļuvis atpazīstams arī Latvijā. Cīņas pamatuzdevums ir, sēžot vienam pret otru, atbalstot pēdas pret vidū esošo dēli un satverot nelielu nūju, to pārvilkt savā pusē. Šī sacensība nebūt nav tik vienkārša, kā var šķist. Tā ietver komplicētu izpildes tehniku, satverot nūju, atspiežot pēdas un uzklausot tiesnešu komandas. Biedrība „Spēka pasaule” ir šī sporta veida oficiālais pārstāvis Latvijā. Kopš 2011.gada „Spēka pasaule” Latvijā ir organizējusi vairākas sacensības spēka cīņā, atbilstoši Starptautiskās Spēka cīņas federācijas (International MasWrestling federation) noteikumiem.