Amerikāņu futbola klubs «Redskins» pēc spiediena atsakās no kritizētā nosaukuma

Nacionālās futbola līgas (NFL) klubs Vašingtonas "Redskins" pēc sponsoru uzstājīgām prasībām pirmdien paziņoja lēmumu mainīt komandas nosaukumu, kas jau iepriekš ilgstoši tika kritizēts kā rasistisks.

"Redskins" informēja, ka lēmums par atteikšanos no pašreizējā nosaukuma pieņemts pēc sponsoru ierosinātas jautājuma izskatīšanas. Sponsori draudēja Vašingtonas klubam atņemt finansējumu, ja viņu vēlmes netiks uzklausītas.

Denam Snaideram piederošās "Redskins" nosaukumu jau gadiem ilgi par nepieņemamu uzskatīja ASV pirmiedzīvotāji, vēstīja BBC. Komandas nosaukums nav mainījies kopš 1933.gada, kad tā vēl bāzējās Bostonā. Snaiders ir sens "Redskins" fans un solīja, ka nekad nemainīs kluba nosaukumu, lai gan apzīmējumu "sarkanādainie" Ziemeļamerikā uzskata par pamatiedzīvotājiem aizvainojošu.

Visbeidzot "Redskins" lielie sponsori "Nike", "FedEx", "Pepsi" un "Bank of America" piespieda Snaideru savu viedokli mainīt. Jau aizvadītajā nedēļā daudzi ASV tirdzniecības uzņēmumi izņēma "Redskins" preces no internetveikalu piedāvājuma. 

Lēmums par jaunu komandas nosaukumu Vašingtonas klubam jāpieņem līdz septembrim, kad sāksies amerikāņu futbola sezona. Kluba mājaslapa tikmēr turpina darboties ar līdzšinējo vārdu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti