Aizvadīta Rio olimpisko spēļu desmitā diena

Pirmdien, olimpisko spēļu desmitajā dienā, Riodežaneiro tika sadalīti 15 medaļu komplekti, kā arī aizvadīti vairāki pusfināli boksa mačos.

Pirmā disciplīna, kur pirmdien tika izcīnītas medaļas, bija 10 000 metru peldēšanas sacensības sievietēm. Tajās uzvaras laurus plūca Nīderlandes sportiste Šarona van Rounvendāla, otro vietu izcīnīja itāliete Reičela Brunī, savukārt mājiniece Poliana Okimoto ieguva bronzas godalgu.

Olimpisko spēļu zelta godalga jāšanas sportā ceļo uz Lielbritāniju, sudrabs un bronza mēros ceļu uz Vāciju.

Uzstādot jaunu olimpisko un pasaules rekordu, vesera mešanā zelta medaļu ieguva Polijas sportiste Alīna Vlodarjcava, sudrabs Ķīnas sportistei Venijai Zhangai, pie bronzas godalgas tika Sofija Hičhorna no Lielbritānijas.

3000 metru šķēršļu skrējienā pārāka izrādījās Bahreinas sportiste Ruta Jabete, sudraba godalgu izcīnīja Hajvina Jepkemoija no Kenijas, Emma Koburna no ASV ieguva bronzas godalgu.

Vingrošanā uz baļķa zelta godalgu izcīnīja Nīderlandes sportiste Sena Vevarse, sudraba un bronzas godalgas izcīnīja ASV sportistes - attiecīgi Lorēna Hernandeza un Simona Bilza.

Treka riteņbraukšanā zelta godalgas izcīnīja Itālijas sportists Elia Vivjānī Lielbritānijas pārstāvis Marks Kevendišs, un bronzu ieguva Dānijas sportists Lase Normans Hasens.

Kubas grieķu-romiešu stila cīkstonis Mihains Lopess izcīnīja zelta medaļu svarā līdz 130 kilogramiem, tādējādi trešo olimpiādi pēc kārtas triumfējot pašā smagākajā svara kategorijā. Finālā Lopess ar 6:0 uzvarēja turku Rizu Kajālpu. Pie bronzas medaļām tika krievs Sergejs Semjonovs un Sabahs Šariati.

Spraigas sacensības tika aizvadītas svarcelšanā vīriešiem virs līdz 105 kilogramiem. Zelta godalgu izcīnīja uzbeks Ruslans Nurudinovs, sudrabs - Armēnijas pārstāvim Simonam Martikasjanam, savukārt, bronzu izcīnīja Kazahstānas sportists Aleksandrs Zaičiks.

Vieglatlētikas sacensību starti tika pārcelti stiprā lietus dēļ. Vieglatlētikā šodien bija trīs fināla starti.

Vīriešiem 800 metru skrējienā, līdzīgi kā 2012. gada Londonas olimpiskajās spēlēs, triumfēja Kenijas sportists Deivids Rudiša, sudraba medaļas ieguvējs bija alžīrietis Taufiks Mahlufi. Kā trešais finiša līniju šķērsoja amerikānis Kleitons Mērfijs.

Sievietēm 400 metru skrējienā triumfēja Bahreinas sportiste Šona Millere, otrajā vietā ierindojās amerikāniete Nataša Hastinga, bet trešajā vietā - Jamaikas sportiste Šerika Džeksone.

Kārtslēkšanas sacensībās līderi parūpējās par kārtīgu šovu. Bronzas godalgu ieguva amerikānis Sems Henriks, sudrabu ieguva Renole Levenjī no Francijas, bet mājinieks Tjagu Brazs da Silva ar jaunu olimpisko rekordu - 6,03 metri - izcīnīja zelta medaļu.