Airētājs Verpakovskis iekļūst pasaules junioru čempionāta ceturtdaļfinālā

Latvijas airētājs Ralfs Verpakovskis trešdien Hamburgā priekšsacīkšu braucienā finišēja trešais un izcīnīja vietu pasaules junioru čempionāta ceturtdaļfinālā, informēja organizatori. Divas Latvijas divnieku ekipāžas čempionātā Vācijā nonāca gandarījuma braucienos.

Verpakovskis sīvā cīņā nodrošināja 3.vietu braucienā, kas bija pēdējā pozīcija tūlītējai iekļūšanai ceturtdaļfinālā. Braucienā uzvarēja austrālietis Tomass Šramko (7:37,42), bet Verpakovskis (7:49,26) pēdējos 500 metros apsteidza ukraini Juriju Sučaku.

Bezstūrmaņa divnieks Elvis Grunavs-Grunovs/Mārtiņš Blumbergs savā priekšsacīkšu braucienā finišēja piektais, bet vietu ceturtdaļfinālā uzreiz nodrošināja četras ātrākās laivas. Aiz latviešiem palika Somijas airētāji. Latvijas divnieks 2000 metru noairēja septiņās minūtēs un 24,020 sekundēs, no brauciena uzvarētājiem rumāņiem atpaliekot vairāk nekā 18 sekundes.

Pārairu divnieks Edvards Ezernieks/Mārtiņš Polis savā braucienā palika pēdējie 5.vietā ar finišu pēc septiņām minūtēm un 8,32 sekundēm. Pirmais finišu sasniedza Lietuvas divnieks, kas bija vairāk nekā 12 sekundes ātrāks.

Latviju pasaules junioru čempionātā pārstāvēs arī sieviešu pārairu divnieks Jeļizaveta Simačeva/Anna Karasa, kam priekšsacīkstes būs ceturtdien. Pasaules čempionāts junioriem Hamburgā beigsies svētdien.